Pos Cihazı Kağıt Takma

0
4279
Pos Cihazı Kağıt Takma

Pos Cihazı Kağıt Takma, Pos cihazları için kullanılan rulolar çok iyi seçilmelidir. Çünkü iyi seçilmeyen rulolar makinalara zarar vermektedir. Kağıt sıkışması, çoğu zaman basit görülse de, bazen pos cihazlarına ciddi zararlar vermektedir. Bu durumda yeni pos cihazları edinmek gerekir ki, bu da maliyetli olacaktır. Pos cihazlarına kağıtlar takılırken çok dikkatli olunmalıdır. Kağıdın cinsi ve kalitesi kadar, kağıdı takarken gösterilen özen de çok önemlidir. Çünkü yanlış takılan rulolar makinada sıkışma yapmaktadır. Hele ki acil durumlarda, satıcıyı çok oyaladığı için müşteri mağduriyetine neden olmaktadır. Bu durumların engellenmesi için kağıtların takılma sistemi bilinmelidir.

Pos Cihazı Kağıt Takma

Pos Cihazı Kağıt Takma, Cihazların markasına göre takma yöntemleri çeşitlilik gösterebilir. Türkiye’nin en çok kullanılan pos markalarından biri olan Beko, hassas bir cihazdır. Beko Pos Cihazı Kağıt Takma işlemi yapılırken çok dikkatli olmalı ve kağıt tam olarak oturtulmalıdır. Aynı şekilde Verifone de pos konusunda çok iddialıdır ve bir o kadar hassastır. Bu nedenle Verifone Pos Cihazı Kağıt Takma işlemi de hassas bir şekilde yapılmalıdır.

Aceleye getirilmesi sıkıntı yaratıp işleri daha da berbat edebilir. Yani bu işlem 1 dakikada yapılıyorsa, 2 dakika ayırılıp bitirmek daha mantıklıdır. Aksi takdirde sıkışan kağıtlarla uğraşmak, en az 5-10 dakikayı yiyecektir. Bunun dışında devletin tavsiye ettiği ve kullanımını dolaylı yoldan zorunlu tuttuğu Vera Delta Kağıt Takma işlemi kolaylıkla yapılan işlemlerden bir tanesidir. İşin kolay olması, tercih edilmesindeki bir diğer etkendir.

Pos Cihazı

Pos Cihazı Kağıt Takma, Son zamanlarda en çok sorulan sorulardan bir tanesi de Garanti Pos Cihazına Kağıt Nasıl Takılır sorusudur. Garanti pos cihazları, diğer markalara oranla daha gaddardır. Yani özel bir hassasiyete ihtiyaç duymamaktadır. Ayrıca sıkıştığı takdirde çok fazla zaman kaybetmeden halledilmesi mümkündür. Ama kağıdı yine Garanti bankasına ait olan rulolardan tercih edilmelidir. Bu kağıdın oturmasını ve sıkışmamasını sağlayacaktır.

Pos Cihazına Kağıt Nasıl Takılır İngenico başlıklı sorunun cevabı da diğerlerinden farksızdır. Kapak açılır, ilgili bölgeye rulo oturtulur ve kapak kapatılır. Ayrıca tam olarak bitmemiş kağıtların bir işi daha çıkaracağı düşünülmüyorsa kağıt değişimi yapılabilir. İngenico İwe280 Kağıt Değişimi tıpkı rulo takılıyormuş gibi bir işlem ile halledilebilir. İngenico İde 280 K da bir çeşit yazar kasadır ve İwe’ye göre fiyatı daha pahalıdır.

Pos Cihazı Nasıl Kullanılır?

Pos cihazı açıldıktan sonra, bölünmüş ekranda bazı işler yazar. Yapılacak işleme göre tercih edilen kısımdan ilerlenerek Pos Cihazı Nasıl Kullanılır sorusunun cevabı bulunmuş olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here