Pos Cihazına Kağıdı Nasıl Takılır?

0
6455
Pos Cihazına Kağıt Nasıl Takılır

  Pos Cihazı Kağıt Takma, Pos cihazları için kullanılan rulolar çok iyi seçilmelidir. Çünkü iyi seçilmeyen rulolar makinalara zarar vermektedir. Kağıt sıkışması, çoğu zaman basit görülse de, bazen pos cihazlarına ciddi zararlar vermektedir. Bu durumda yeni pos cihazı edinmek gerekir ki, bu da maliyetli olacaktır. Pos cihazlarına kağıtlar takılırken çok dikkatli olunmalıdır. Kağıdın cinsi ve kalitesi kadar, kağıdı takarken gösterilen özen de çok önemlidir. Çünkü yanlış takılan rulolar makinada sıkışma yapmaktadır. Hele ki acil durumlarda, satıcıyı çok oyaladığı için müşteri mağduriyetine neden olmaktadır. Bu durumların engellenmesi için kağıtların takılma sistemi bilinmelidir.

  Pos Cihazı Kağıt Takma

  Pos Cihazı Kağıt Takma, Cihazların markasına göre takma yöntemleri çeşitlilik gösterebilir. Türkiye’nin en çok kullanılan pos markalarından biri olan Beko, hassas bir cihazdır. Beko Pos Cihazı Kağıt Takma işlemi yapılırken çok dikkatli olmalı ve kağıt tam olarak oturtulmalıdır. Aynı şekilde Verifone de pos konusunda çok iddialıdır ve bir o kadar hassastır. Bu nedenle Verifone Pos Cihazı Kağıt Takma işlemi de hassas bir şekilde yapılmalıdır.

  Aceleye getirilmesi sıkıntı yaratıp işleri daha da berbat edebilir. Yani bu işlem 1 dakikada yapılıyorsa, 2 dakika ayırılıp bitirmek daha mantıklıdır. Aksi takdirde sıkışan kağıtlarla uğraşmak, en az 5-10 dakikayı yiyecektir. Bunun dışında devletin tavsiye ettiği ve kullanımını dolaylı yoldan zorunlu tuttuğu Vera Delta Kağıt Takma işlemi kolaylıkla yapılan işlemlerden bir tanesidir. İşin kolay olması, tercih edilmesindeki bir diğer etkendir.

  Pos Cihazına Kağıt Takma Adımları

  Pos cihazı kullanan herkesin merak ettiği konuların başında pos cihazına kağıt nasıl takılır sorusu gelir. Pos cihazları, uzun yıllardan bu yana neredeyse hemen her işletme sıklıkla k

  ullanılan araç gereçler arasında ilk sıralarda yer alır. Pos cihazları, ürün ya da hizmet satışı yapan firmaların kredi kartları ile ödeme alabilmelerini sağlar. Bu cihazları kullanabilmek için ise çalışma sistemlerini doğru bilmek, son derece önemlidir. Pos cihazları, yapılan her işlemi döküm olarak verir. Bunun için de cihazların ilgili kısımlarına özel olarak üretilen rulo kağıtlardan koyulması gerekir. Aksi takdirde döküm alma konusunda zorluk yaşanabilir. Bu nedenle pos cihazına kağıt nasıl takılır sorusunun yanıtını doğru şekilde bilmek, pos cihazının verimli kullanımı açısından son derece önemlidir.

  Verifone Pos Cihazı Kağıt Nasıl Takılır?

  Verifone marka pos cihazı modelleri, pek çok alanda sık sık kullanılır. Pos cihazına kağıt nasıl takılır diye merak eden kişilerin büyük bir kısmı Verifone markalı modeller kullanır. Dolayısıyla bu modelin kullanımını bilmek, diğer seçeneklerde de kağıt takma işlemini son derece basit bir şekilde yapma imkanı sunar. Verifone pos cihazı kağıt takma işlemi için ilk etapta makinenin arka tarafının üst kısmında yer alan IMEI numarasının bulunduğu kapağın dili kaldırılır. Bu sayede kapak kısmı açılır. Ardından ruloyu yazı yazılacak kısım üst tarafta kalacak şekilde takılır. Son olarak ise kapak kapatılır. Bu sayede kağıt takma işlemi tamamlanmış olur.

  Garanti Pos Cihazına Kağıt Nasıl Takılır?

  Pos Cihazı Kağıt Takma, Son zamanlarda en çok sorulan sorulardan bir tanesi de Garanti Pos Cihazına Kağıt Nasıl Takılır sorusudur. Garanti pos cihazları, diğer markalara oranla daha gaddardır. Yani özel bir hassasiyete ihtiyaç duymamaktadır. Ayrıca sıkıştığı takdirde çok fazla zaman kaybetmeden halledilmesi mümkündür. Ama kağıdı yine Garanti bankasına ait olan rulolardan tercih edilmelidir. Bu kağıdın oturmasını ve sıkışmamasını sağlayacaktır.

  Pos Cihazına Kağıt Nasıl Takılır İngenico başlıklı sorunun cevabı da diğerlerinden farksızdır. Kapak açılır, ilgili bölgeye rulo oturtulur ve kapak kapatılır. Ayrıca tam olarak bitmemiş kağıtların bir işi daha çıkaracağı düşünülmüyorsa kağıt değişimi yapılabilir. İngenico İwe280 Kağıt Değişimi tıpkı rulo takılıyormuş gibi bir işlem ile halledilebilir. İngenico İde 280 K da bir çeşit yazar kasadır ve İwe’ye göre fiyatı daha pahalıdır.

  Banka Kartı Pos Cihazı Nasıl Kullanılır?

  Günümüzde özellikle de ticaret hayatına yeni atılan ya da bir işletme sahibi olan kişiler tarafından en fazla sorulan sorulardan biri pos cihazı nasıl kullanılır şeklindedir. Öncelikli olarak banka kartı pos cihazındaki gerekli bölüme okutulur. Ardından pos cihazı üzerinde yer alan satış butonuna işlem tutarı girilir. Ancak bazı cihazlarda ilk önce rakamın girilip ardından banka kartı pos cihazına okutturulur. Sonrasında ise satış yazan butona basıp müşteriden şifre bilgisinin girilmesi istenir. Müşteri şifresini girdiği zaman satışa dair bilgilerin yer aldığı slip çıkar. Bu sayede işlem tamamlanmış olur. 

  Kartları pos cihazına kabul etmenin genel olarak iki yolu vardır. Bunlar; manuel giriş ya da otomatik şekilde bağlantı kurulan bir sistem aracılığıyla yapılır. Her ikisi seçenek de bir çeşit kart okuyucu gerektirir. Manuel giriş yapmak için bağımsız bir terminal gerekir. Bağlantılı bir sistem için ise entegre terminale ihtiyaç duyulur. Terminalden bağımsız olarak da kablo, Wi-Fi ya da dahili bir SIM kart aracılığıyla telefon hattı üzerinden internet ile bağlantı kurulması gerekir. Temassız işlem yapabilmek için ise pos cihazına tutar bilgisini girdikten sonra “Giriş” tuşuna basılır. Ardından da kart pos cihazına yaklaştırılır. 350 TL ve altında yapılan işlemlerde şifreye gerek duyulmadan temassız işlem yapılabilir. 350 TL ve üzeri işlemlerde de pos cihazından şifre girişi yapılarak temassız işlem gerçekleştirilebilir.

  İngenico Pos Cihazı Nasıl Açılır?

  İngenico pos cihazları, kullanım açısından sunduğu kolaylık ve ekstra avantajları ile pek çok işletmede sıklıkla tercih edilir. Bu nedenle cihazların kullanımı hakkında merak edilen pek çok detay vardır. Özellikle İngenico pos cihazlarının nasıl açıldığı ve kapandığı en fazla merak edilen unsurlar arasında ilk sıralarda yer alır. Eğer, cihaz seyyar kullanım amacıyla pilli şekilde dizayn edilmişse, sadece kullanımın gerekli olduğu zamanlarda açılması özellikle batarya açısından büyük oranda tasarruf sağlar. Terminal kapalı haldeyken açmak için yeşil renkli giriş tuşuna basmak yeterli olur. Kapatmak için ise sarı renkli silme tuşuna basılır. Ardından ekranda “Cihaz kapatılacak?” sorusu çıkar. Bu soruya evet yanıtını verip cihazın kapatılması sağlanır. 

 1. Pos Cihazı Nasıl Kullanılır?

 2. İngenico Fiş Değiştirme Nasıl Yapılır?

 3. Pos Cihazına Takılan Kağıdın İsmi Nedir?

 4. [Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here