Renkli Ribon

Barkod yazıcılarda kullanılan ve baskı yapılacak olan etikete ısı (termal) transfer ile baskı alınmasını sağlayan, rulo halindeki şeritlere ribon denir. Ribonlar barkod yazıcıların teknik özelliğinden dolayı genellikle tek renk olarak üretilir. Etikete sadece mevcut olan rengini baskı da uygulayan ribonlar genellikle siyahtır. Ancak özel alanlarda kullanılmak üzere renkli ribon üretimi de vardır. Ribonlar genel olarak üçe ayrılır. Wax ribon; kağıt bazlı etiketlere baskı almada kullanır. Wax-resin ribon; kağıt bazlı etiketlerin yanı sıra bazı plastik etiketler için de kullanılır. Resin ribon ise plastik etiketlerde baskı alınmasında kullanılır. Ayrıca hot-foil ve özel tekstil ribonları da sektörde kullanılır. Hot-foil ribon çeşitleri; PP, PE gibi ambalaj malzemeleri üzerine baskı alınacak ise kullanılan ribonlardır. Özel tekstil ribonlarıysa; kurdele veya tafta gibi tekstil malzemelerinin üzerine baskı alınmasında kullanılır. Bu kategorilere ek olarak ribonlar renk açısından da siyah ve renkli ribonlar olmak üzere ikiye ayrılır. Renkli ribonlar resin, wax resin ve wax ribonları oluşturan mürekkebin renklendirilmesi ile üretilir. Sayfamızda yer alan renkli ribon seçeneklerini inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun seçenekler satın alabilirsiniz. Gerekirse de bizi arayarak ihtiyacınıza özel üretim seçeneklerimizi öğrenebilirsiniz.

Renkli Ribon Çeşitleri

Renkli ribonlar, wax, wax resin, resin olarak 3 çeşit üretilmektedir. İstenilen ölçülerde üretimi yapılmaktadır.

AC216 Wax Ribbon Kırmızı
AC216 Wax Ribbon Kırmızı

AC216 Wax Ribbon Kırmızı

AC216 Wax Ribbon Mavi
AC216 Wax Ribbon Mavi

AC216 Wax Ribbon Mavi

AC216 Wax Ribbon Yeşil
AC216 Wax Ribbon Yeşil

AC216 Wax Ribbon Yeşil

AC226 Wax Resin Ribbon Kırmızı
AC226 Wax Resin Ribbon Kırmızı

AC226 Wax Resin Ribbon Kırmızı

AC226 Wax Resin Ribbon Mavi
AC226 Wax Resin Ribbon Mavi

AC226 Wax Resin Ribbon Mavi

AC226 Wax Resin Ribbon Yeşil
AC226 Wax Resin Ribbon Yeşil

AC226 Wax Resin Ribbon Yeşil

AC226 Wax Resin Ribbon Beyaz
AC226 Wax Resin Ribbon Beyaz

AC226 Wax Resin Ribbon Beyaz

AC236 Resin Ribbon Kırmızı
AC236 Resin Ribbon Kırmızı

AC236 Resin Ribbon Kırmızı

AC236 Resin Ribbon Mavi
AC236 Resin Ribbon Mavi

AC236 Resin Ribbon Mavi

AC236 Resin Ribbon Yeşil
AC236 Resin Ribbon Yeşil

AC236 Resin Ribbon Yeşil

Renkli Ribon Nedir?

Renkli ribon; kırmızı, yeşil, sarı, mavi veya beyaz gibi dikkat çekici renklere sahip olan ribonlara verilen genel isimdir. Renkli ribonlar resin ve wax olmak üzere ikiye ayrılır. Vellum etiketten kuşe etiketlere, silvermat, PE ve PP tarzında çok çeşitli yüzeylere kolaylıkla uygulanabilir. Renkli olan ribonlar diğer tüm ribonlar gibi aynı özelliktedir. Tek farkları renkli olmalarıdır. İhtiyacınız olan boyutlarda renkli ribonlara baskıları alabilirsiniz. İlk üretilen renkli ribon kırmızıdır. Alınan olumlu geri dönüşler sonrasında ise beyaz, yeşil ve mavi renklerdeki ribonlar üretilmiştir. 

Renkli Ribon Ne İşe Yarar?

Renkli ribonlar diğer ribonların kullanıldığı her yerde kullanılır. Renkli ribonların genel üretim amacı firmaların etiketlerini rakiplerinden farklı ve dikkat çekici kılmaktır. Renkli ribonlar, genellikle kendilerine özel etiket baskısı almak isteyen markalara özel üretilir. Kargo ve lojistik firmalarında, seramik ve çiçekçilik sektöründe sıklıkla renkli ribonlar tercih edilir. Sayfamızda yer alan renkli ribon seçeneklerini inceleyebilir, teklif al butonu ile hızlı şekilde ihtiyacınıza uygun fiyat teklifi alabilirsiniz.

Renkli Ribon Fiyatları

Renkli ribon fiyatları çeşitlerine göre farklılık gösterir. Çünkü bu tarz ribonlar özel üretim olarak üretilir. Dega Basım olarak bizimle her zaman iletişime geçebilir ve ihtiyacınıza uygun renkli ribon seçenekleri için fiyat alabilirsiniz. Ribon seçiminde olduğu gibi renkli ribonlar arasında da seçim yaparken kaliteli ürünler arasından tercih yapmak önemlidir. Kaliteli malzeme kullanılması baskı kalitesini artırırken uzun süreçte maliyeti düşürmeye de fayda sağlar. Dega Basım olarak renkli ribonları üç ayrı çeşitte üretiyoruz. Renkli ribon tercihlerinizi wax, wax resin ve resin olarak yapabilirsiniz. Renkli ribon üretimlerimiz tamamen size özel gerçekleştirilir. Sayfamızda yer alan ürünleri detaylı inceleyerek tercihlerinizi yapabilirsiniz. Her zaman kaliteli malzemeler ile üretimimizi gerçekleştiriyoruz. İhtiyaçlarınız için telefonlarımızdan bizi arayabilir ya da WhatsApp hattımızdan hızlı şekilde bilgi alabilirsiniz. 

Renkli Ribon Özellikleri

Renkli ribonlar da diğer tüm ribonlarla aynı özellikleri taşır. Tek farkları renkli olmalarıdır. İstenilen boyutta renkli bir ribona baskı alınabilir. Ancak renkli ribon kullanımında bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Çünkü bu tarz ribonlar kısa süreli kullanımlar için uygundur. Çünkü yağmur, güneş ya da sürtünme gibi dış etmenlere karşı hassastır, kolaylıkla etkilenir. Renkli ribonlarda baskı kalitesinin yüksek olması açısından kuşe barkod etiketleri, vellum barkod etiketleri yanı sıra kuşe kartonlarda kullanılması tavsiye edilir. Dega Basım olarak üç farklı ribon seçeneğinde renkli üretim yapıyoruz. Üretimlerimiz ihtiyaç duyulan ölçüler, kullanılan yazıcılara göre değişiklik gösterir. Daha detaylı bilgi için bizi arayabilir ya da WhatsApp hattımızdan destek alabilirsiniz.

  • Datacard Renkli Ribon Nedir?

  • Renkli Ribon Teknik Şartnamesi Nedir?

  • En Fazla Tercih Edilen Renkli Ribon Hangisidir?

  • Whatsapp Teklif Al