Koli Etiketi

Koli Etiketi, özel bir üründür. Markanızı etiketlemek ona değer biçmektir. Dega Basım olarak 10 yılı aşkın bir süredir baskı ve etiket sektöründe teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek hizmet veriyor. Koli etiketi de bu türlerden sadece biridir.  Kolilerinizin etiketleri için bizi arayın. Etiketlerde kullanılan malzeme çeşitlerine bir göz atalım. 

Koli Etiketi

Malzemeler, etiket konstrüksiyonunun üzerine bastığımız üst kısımdır. Aşağıda ana malzeme türlerinin bir açıklaması bulunmaktadır. Her kategorinin içinde bir dizi seçenek vardır ve herhangi bir sayıda etiketleme gereksinimine uyacak şekilde geniş bir malzeme yelpazesine sahibiz. Etiket profesyonelleri ekibimiz, ihtiyaçlarınızı karşılamak için doğru malzeme türü hakkında tavsiyede bulunmaktan, uzman bir danışma için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. 

Parlak Kağıt

Parlak döküm kağıt malzemeleri, ekstra parlak, ayna benzeri bir yüzey elde etmek için uygulanan ekstra bir kaplamaya sahiptir. Parlak kaplama, mürekkebin etikete iyi bir görünüm kazandırmak için yapışması için hoş ve pürüzsüz bir yüzey sağlar. Uygulanan ekstra kaplama ayrıca etikete ek yırtılma ve nem direnci sağlar. Dökme parlak malzemeler, içecek veya perakende uygulamalarında birinci sınıf görünüm için iyi bir seçimdir.

Kaplanmamış Kağıt

Kaplanmamış malzemeler, imalat işlemi sırasında kağıdın bitişinin dokulu kaldığı kağıt bazlı malzemelerdir. Makine ceketi veya parlak kağıtlar gibi parlak bir yüzey elde etmek için düzleştirilmezler. Farklı dokulu desenler, farklı görünüm ve hisler veren kağıda dahil edilebilir. Kaplanmamış stoklar, etiketlere üstün vintage bir görünüm verir ve bitmiş üründe dokunsal bir deneyim sunar. Kaplanmamış malzemeler şarap ve birinci sınıf içki kategorilerinde yaygındır.

Sentetik Materyaller

Sentetik etiket malzemeleri PP, PE, PO veya PVC bazlı beyaz veya şeffaf film malzemeleri olabilir. Mükemmel nem ve kimyasal direnç sağlarlar. Son katlar genellikle parlaktır ve mürekkebin parlak ve yoğun renkler vermesi için mükemmel bir yüzey sağlar. Mat bitmiş malzemeler genellikle mat yüzeyinin termal transfer baskıya daha uygun olduğu lojistik sektöründe kullanılır. Sentetik malzemeler yaygın olarak nem ve kimyasal direncin gerekli olduğu birçok endüstride kullanılmaktadır. Sentetik malzemelerin uygunluğu küçük çaplı kaplar ve sıkılabilir uygulamalar için mükemmel bir seçimdir.

Termal Malzemeler

Termal malzemeler, fiyatlandırma, ürün bilgisi, tarihe göre kullanım ve barkod etiketi gibi uygulamadan önce etikete değişken bilgi basma imkanı sunar. Termal malzemeler kağıt veya film olabilir, uygulama hangisinin en iyi kullanılacağını belirler. Malzeme seçimini de etkileyen iki termal baskı yöntemi vardır; termal direkt ve termal transfer. Termal direkt ve termal transfer etiketleri arasındaki farklar da vardır.