Silvermat Etiket

Silvermat Etiket, sıcağa ve soğuğa dayanıklı olması özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Özel bir yapışkanı bulunan ve metal bazlı olan bu barkod etiket çeşidinin yüzeyi parlak gri rengindedir. Uzun ömürlü ve dış etkenlere dayanıklı olması nedeniyle firmaların sürekli olarak kullandığı bu bir etiket çeşididir. Silvermat etiket, demirbaş etiketi olarak da adlandırılır.

Silvermat Etiket Kullanım Alanları

Dayanıklılığı ve yapışkan kalitesi sebebiyle özellikle hastaneler ve kurumlarda demirbaş etiketi olarak kullanılır. Hastanelerin yanı sıra elektronik fabrikaları ve makine ekipmanları için tercih edilen barkod etiket çeşididir. Silvermat etiket baskı yapabilen firmamız istenilen logo ve resimde etikete uygulamaktadır.

Silvermat Etiket Nedir? 

Silvermat etiket çeşitleri, hem çok sıcağa hem de çok soğuğa son derece dayanıklıdır. Aynı zamanda özel bir yapışkana sahip olan plastik esaslı etiket grubu arasında yer alır. Silvermat etiket modellerinin hem yapışkanlı yapıdaki yüzeyi hem de baskı alınan kısımları mat gri ya da parlak gri renk tonlarındadır. Bu etiketler aynı zamanda pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu tarz etiket seçenekleri, özellikle çıkarılmaya çalışılmadığı sürece yapıştırıldığı yerde 4 ile 5 sene boyunca deforme olmadan kalabilir. Dayanıklılığı dolayısıyla son derece uzun ömürlü bir seçenektir. 

SilverMat yani SlwMat / demirbaş etiket çeşitlerine termal transfer tekniği ile baskı alınır. Baskı sırasında Ribbon çeşidi olarak da Resin Ribbon tercih edilmelidir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri, ribbon satın alırken kalitesiz seçeneklerden uzak durulması olur.

Silvermat Etiket Ne İşe Yarar? 

Silvermat etiket ne işe yarar sorusuna çok geniş kullanım alanı vardır şeklinde cevap verilir. Aynı zamanda da son derece basit bir şekilde kullanılır. Bu tarz etiket seçeneğinin, ilgili alanın üzerine yapıştırıldıktan sonra özenle muhafaza edilmesi gerekir. Temizlik esnasında kullanılan kimyasal maddeler ya da temizleyiciler, etiketin deforme olmasına sebep olabilir. Bu nedenle sadece kuru bir bez ile temizlenmesi tavsiye edilir. Bu etiketler için hem baskılı hem de baskısız sipariş vermek mümkündür.

Silvermat etiket modelleri; yırtılmayan yapıda bir PVC’ye sahip yani plastik esaslı bir etiket çeşididir. Etiket piyasasında bu seçenekler Milmar etiket, alüminyum etiket, demirbaş etiketi ya da metalize etiket şeklinde de tabir edilir. Bu seçeneklerin üst yüzeyleri mat, düz ve gri metalik renk tonundadır. Aynı zamanda fastyre etiket çeşidi gibi son derece güçlü bir tutkala sahiptir. Arka yüzeyinin yanı sıra ön yüzü de gri metalik renkte tonuna sahiptir. Bu tarz etiket çeşitleri hem yüksek hem de alçak ısıda muhafaza edilmek için uygundur. Bu şartlara son derece dayanıklıdır.

Silvermat Etiket Nerede Kullanılır? 

Silvermat etiket çeşitlerinin kullanım alanları son derece geniştir. Bu sayede pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Silvermat etiket seçenekleri en yoğun olarak demirbaş etiketleme işlemleri için tercih edilir. Aynı zamanda bu etiket seçenekleri pek çok elektronik ürünün üzerinde ya da içinde bilgilendirme veya yönlendirme yazılarının yazıldığı yapışkanlı son derece kuvvetli olan bir etiket çeşididir. 

Silvermat etiket çeşitleri; ağırlıklı olarak kamu ve sağlık kuruluşları gibi demirbaş kontrolünün yoğun şekilde yapılması gerekli olan kurumlarda sık sık tercih edilir. Tüm bunların yanı sıra elektronik ürünlerin üretiminin ve satışının yapıldığı yerlerde de bu etiket seçenekleri sık sık kullanılır.

Silvermat Etiket Ölçüleri 

Silvermat etiket ölçüleri de bu ürünlerin araştırmasını yapan kişiler tarafından merak edilen konulardan biridir. Bu etiket modellerinin ölçüleri standart değildir. Yani farklı farklı ölçülerde bu tarz etiketler bulmak mümkündür. Ürünlerin ölçü açısından çeşitliliğe sahip olması, kolay seçim imkanını da beraberinde getirir. 

Silvermat etiket ölçüleri seçeneklerine göz atıldığı zaman; 70×40 mm, 80×40 mm, 60×30 mm ya da 100×100 mm gibi farklı aralıkları olduğunu görmek mümkündür. Bu ve daha pek çok aralık arasında kullanım alanlarına yönelik bir seçim yapılabilir. 

Silvermat Etiket Fiyatları 

Silvermat etiket çeşitleri ya da diğer adıyla demirbaş etiket modelleri, kuşe etiket seçeneklerinin yaklaşık olarak 5 katı fiyat aralığına sahiptir. Bunun temel nedeni ise Silvermat etiket çeşitlerinin piyasadaki en kaliteli etiket seçeneği olarak kabul edilmesidir. Demirbaş etiket seçeneklerinde Resin Ribon aracılığıyla baskı alınır. Mat gri ve parlak gri renk tonuna sahip olan bu tarz etiket çeşitleri, gramaj açısından da diğer etiket seçeneklerinden daha fazladır. 

Silvermat etiket fiyatları; alım adeti ve diğer tüm detaylara göre şekil alır. Belirlenmiş olan satış rakamları ise geniş bir yelpazededir ve bu sebeple de farklı bütçelere hitap eder. Bu sayede aranılan ürüne kolayca ulaşım sağlanır. 

Benzer içerikler için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz:

Silvermat Etiket Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Silvermat etiketler neden pahalı? 

Silvermat etiket seçenekleri, piyasada en kaliteli etiket modelidir. Dış ortamda kullanılabilecek bu etiketlere resin ribbon ile baskı alınır. Bu nedenle baskı maliyeti kağıt bazlı etiket çeşitlerine göre daha yüksek olur. 

Silvermat etiketlerin kullanım ömrü nedir? 

Silvermat etiket çeşitlerinin raf ömrü de uzundur. Bu etiket çeşidi, son derece uzun bir süre saklanabilir. Ürünlere Resin Ribbon aracılığıyla baskı alındığından etiket bilgilerinin kalıcılık süresi de bir hayli uzun olur.

Whatsapp Teklif Al