Vellum Etiket

Vellum Etiket, kuşe etiket ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan vellum barkod etiket’in tek farkı pürüzsüz bir yapı yerine gözle görülmeyen çukurluklara sahip olmasıdır. Bunun dışında kuşe barkod ile hemen hemen aynı maliyete sahiptir. 

Vellum Etiket Kullanım Alanları

Vellum etiketler, uzun süreli kullanımlar için uygundur ve transfer wax ribon kullanılarak baskı alınır. (Su ve alkol temasına dayanıklı değildir) Özellikle kargo, lojistik, seramik, gıda, gibi sektörlerin kullandığı bir barkod etiket çeşididir.İstenilen ölçü de üretimi yapılabilmektedir.

Vellum Etiket Nedir? 

Vellum etiket seçeneklerinin yüzeyi mat bir yapıdadır. Aynı zamanda kuşe etiket çeşitlerine oranla pürüzlü ve kağıt bazlı bir etiket seçeneği olarak bilinir. Yüzeylerinin gözenekli yapıda olması ise ribonun daha iyi şekilde tutunmasını sağlar. Bu da baskının daha kalıcı hale gelmesinde etkili olur.  

Vellum etiket seçeneği, kağıt bazlı bir etiket çeşididir. Hem sudan hem de nemden etkilenir. Yüzeyinde yer alan çukurlardan dolayı Vellum etiket çeşitleri mat yapıları ile ön plana çıkar. Mat yüzeye sahip olmaları sayesinde gün ışığının yer aldığı ortamlarda da rahat bir şekilde kullanıma uygundur. Bu seçenek; kuşe etiket ile aynı baskı kalitesine sahiptir. Ancak mat yüzey yapıları bulunduğu için daha fazla rağbet görürler. Çünkü bu mat yüzey, etiketin barkod okuyucular tarafından da daha kolay şekilde okunmasını sağlar.

Vellum Etiket Ne İşe Yarar? 

Kağıt bazlı etiket çeşitleri arasında yer alan bir Vellum etiket seçeneği, aslında kuşe etiket modeli ile aynı özelliklere sahiptir.  Vellum etiket modelini, kuşe etiket seçeneklerinden ayıran temel fark kuşe etiket pürüzsüz yapıda iken Vellum etiketlerin üst yüzeyinde gözle görülmeyen çukurluklar vardır. Vellum Etiket seçeneğinin üretim maliyeti de kuşe etiket çeşidi ile aynıdır.

Vellum etiket seçeneklerinden wax ribon ile baskı alınır. Barkod yazıcı modelinin tercih ettiği termal transfer tekniğine uyumlu olması ve wax ribonun sarf malzemesine sahip olabilmek Vellum etiket çeşidine baskı yapmak yeterlidir.

Vellum Etiket Nerelerde Kullanılır? 

Vellum etiket seçenekleri, en fazla barkod okuma sistemlerinde tanıtım yapılacak alanlarda rağbet görür. Bunun temel sebebi ise Vellum etiket seçeneğinin yüzeyinde yer alan pürüz sayesinde baskının daha mat ve net görünmesine imkan sunmasıdır. Aynı zamanda Vellum etiket çeşitleri, barkod yazıcılar tarafından da daha rahat şekilde okunur.

Vellum etiket seçenekleri, kağıt bazlı etiket çeşitleri arasında yer alır. Bu nedenle açık alanlarda kullanım için pek uygun değildir. Bu nedenle etiket siparişi verirken kullanım alanlarına göre belirleme yapmak fayda sağlar. Vellum etiket seçenekleri, yapıları gereği su ve nemden etkilenir. Bu sebeple de genel olarak doğal besin ürünlerinin ya da kavanoz gibi mamüllerin etiketleme işleminde kullanılır.

Vellum Etiket Ölçüleri 

Vellum etiket seçeneklerinin tamamı standart bir şekilde sarı pergamin malzeme ile üretilir. Aynı zamanda Vellum etiket çeşitlerini İstenilen adetlerde satın almak mümkündür. Tüm bunların yanı sıra arzu edilen ölçü, form ve şekillerde de Vellum etiket üretimi yapılır. Kâğıt bazlı bir yapıya sahip olan Vellum etiket seçeneklerinin kullanım alanları da son derece geniştir. Bu sayede istenilen ölçüde ve formda üretim yaptırmak mümkündür. 

Etiket ve Ribon gibi benzer içerikler ilginizi çekebilir:

Vellum Etiket Fiyatları

Vellum etiket fiyatları da ürünleri satın almak isteyen kişiler tarafından sık sık araştırılan detaylar arasında yer alır. Vellum etiket çeşitlerinin fiyat aralıkları üzerinde rol sahibi olan çok sayıda unsur vardır. Bu nedenle de net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Ölçü, adet, form ya da marka gibi unsurların her biri Vellum etiket seçeneklerinin fiyat aralıkları üzerinde doğrudan rol oynar. Ürünler için belirlenen fiyat aralıkları ise farklı bütçelere hitap edecek şekildedir. Bu sayede dileyen ve ihtiyacı olan herkes, bu etiket seçeneklerine son derece kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirler. 

Vellum Etiket Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Vellum etiket çeşitlerinin kullanım ömrü nedir? 

Vellum etiket çeşitleri, iç mekanlarda kullanım için daha uygundur. Bu seçeneği iç mekanda kullanmak; hem baskıyı hem de etiketi korumak açısından daha doğru bir seçim olur. Aynı zamanda bu etiketleri iç ortamlarda dahi ısı, su ya da nem gibi olumsuz yönde etkileme ihtimali olan unsurlardan korumak gerekir. Tüm bunların yanı sıra ürün için ideal kullanım koşullarının sağlanması da önemlidir. Etiketin hammaddesi, ribon kalitesine göre bu seçeneklerin üzerine alınan baskı ortalama olarak 1 ile 3 sene arasında sorunsuz biçimde kullanılabilir.

Vellum etiket satın alırken nelere dikkat edilmelidir? 

Vellum etiket alırken kullanılacak yüzeyin ölçüleri dikkate alınmalıdır. Aynı zamanda kullanılacak yazıcının modelinin de göz önünde bulundurulması gerekir. Bu sayede daha doğru seçimler yapmak ve üründen maksimum fayda almak mümkün hale gelir. 

Whatsapp Teklif Al