Zebra Barkod Yazıcılar

Barkod yazıcılar, temel anlamda herhangi bir ürün için barkod basmaya yarayan cihazlardır. Satışı yapılacak ürünün sistemsel kayıtlarının da tutulması amacıyla bu cihazlara ihtiyaç duyulur. Yiyecek, giyecek, elektronik ve diğer eşyalar gibi tüm satılan ürünler için bir etiket ve barkoda ihtiyaç vardır. Bunun için de özel makineler geliştirilmiştir. Modeline ve işlevine göre ayrılan tasarımlar arasında dikkat çekenlerden biri Zebra barkod yazıcı modelleridir. Sahip olduğu yüksek performans ile son teknolojik gelişmeleri takip eden marka, alanında en iyisini sunmayı amaçlar. Pratik kullanım sunan yazıcı, farklı boyutlara sahiptir. Standart, temel ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan modeller çok yer kaplamaz. Farklı özelliklere sahip olan yazıcılar; masaüstü, endüstriyel, mobil olarak kendi içinde çeşitlere ayrılır. Her birinin kullanım alanı ve özelliği farklıdır. İhtiyaçlar belirlenerek sayfamızdan kolaylıkla model seçimi yapılabilir.

Zebra Barkod Yazıcılar Nedir?

Zebra barkod yazıcılar, satılan ürünlerin barkodlarının hazırlanmasında görevlidir. Barkodlar sayesinde ürünler kasadan kolayca geçer. Kullanımı pratiktir ve yapı olarak dayanıklıdır. Hem darbe hem de çizilmelere karşı ekstra dayanıklı bir yapıya sahiptir. Şık tasarımı ile ofis ve iş yerlerinde istenilen mekanda kullanılabilir. Ürün etiket barkodlarının yanı sıra personel kimlik kartı baskısı da Zebra barkod yazıcı modelleri ile yapılabilir. Termal ve termal transfer baskı gibi özellikleri ile her ihtiyaca cevap verir. Zebra barkod yazıcılar kendi içinde de alt kategoriye ayrılır. Bunlardan biri olan masaüstü Zebra barkod yazıcı modelleri; perakende, sağlık, ulaşım, imalat, depo ve konaklama gibi sektörlerde kullanılabilir. Perakende alanında raf ve fiyat etiketi olarak baskı yapılır. Sağlık sektöründe laboratuvar ve numune etiketlerinin basımında kullanılabilir. Konaklamada ise kalınacak mekana özel olarak tasarlanan bilekliklerin üzeri için baskı alınabilir.

Zebra Barkod Yazıcılar Ayarları

Kullanılacak barkod yazıcının kolay ve pratik olması önemlidir. Zebra barkod yazıcı ayarları incelendiğinde kolayca kurulum ve baskı yapılabilir. Zebra barkod yazıcı modelleri kendi içinde çeşitlilik gösterir ve her bir modelin kendine göre özelliği vardır. Dolayısıyla kurulum ve uygulama şekli de farklıdır. Cihazın kullanım şekline bakarak uygulama alanı için gerekli ayarlama yapılabilir. Zebra barkod yazıcı ayarı ile baskı yapılacak kağıdın üzerinde yazıların nereye geleceği belirlenebilir. Tercihe göre sol üst veya sağ alt gibi konumlandırmalar girerek baskının nerede ve nasıl görünmesi gerektiği ayarlanabilir. Cihaz ayarları arasında yer alan üst konum, etiket üzerindekileri aşağı ve yukarı hareket ettirmek için kullanılır. Sol konum ise sol ve sağ hareketinin ayarlanmasını sağlar. Bu ayarlamalar için cihaza sayısal değerler girilir. 0 başlangıç olarak kabul edilir ve +1, +2 ile -1, -2 gibi sağa ve sola hareket için değerlendir belirlenir. Burada önemli olan asıl ayarın adının “sol konum” olduğu için sola endeksli bir çalışma yapılması gerektiğidir. Pozitif bir değer yani +1, +2 gibi bir değer girildiğinde etiket üzerindeki nesneler etiketin soluna doğru bir hareket gerçekleştirir. -1, -2 gibi negatif bir değer girildiğinde ise nesneler, etiketin solundan uzaklaşır. Sol – sağ hareket gibi yukarı ve aşağı ayarlamaları da yazıcı üzerinden yapılabilir.

Zebra Barkod Yazıcı Modelleri

Zebra barkod yazıcı modelleri, sahip olduğu zebra desenleriyle adlandırılır. Dikey şekilde uzun çizgilerden oluşan barkod sistemi için markanın farklı amaçlara yönelik geliştirdiği çeşitli modeller bulunur. Çoğunlukla masaüstü olarak tabir edilen cihazlara ihtiyaç duyulur. Bunun sebebi de pek çok sektörde barkodlu olarak işlemlerin yapılmasıdır. Örneğin, hastanelerde doktor randevusu öncesi alınan barkodlar için de Zebra barkod yazıcı seçenekleri kullanılır. Bilgisayara bağlı olarak kullanılan bu cihazlar, küçük alanlar için de idealdir. 2 inç genişliğinde etiket basılmasını ve fiş yazdırılmasını sağlar. Üzerindeki tek tuşu sayesinde kolay bir kullanım sunar. Daha büyük etiketler için 4 inç olan modeller de mevcuttur. Yenilikçi tasarımlar ile Android, iOS, Windows sistemlerine uyumlu olarak çalışır. Wi-Fi bağlantısına sahip olan cihazlar, güvenilir alt yapılar ile geliştirilir dolayısıyla siber saldırılara karşı güçlüdür. Wi-Fi bağlantılı büyük cihazların üzerinde yer alan LED gösterge ile kolay ve pratik şekilde baskı alınabilir.

Zebra Barkod Yazıcılar Kurulumu

Zebra barkod yazıcı kurulumu, cihaza göre değişmekle birlikte genel itibarıyla oldukça kolay ve pratiktir. Temelde tak çalıştır gibi bir prensiple ilerleyen cihazlar, çok kısa işlemlerin ardından kullanıma hazır hale gelir. LCD dokunmatik ekrana sahip olan modellerde kolayca menüye ulaşılabilir ve kurulum sihirbazı çalıştırılabilir. Burada temel kurulum ayarları herhangi bir yardım almadan da yapılabilir. Ekran üzerindeki yönlendirici yönergeler ile kısa sürede kurulum tamamlanıp baskı alınabilir.

Zebra Barkod Yazıcı Fiyatları

Zebra barkod yazıcı fiyatları değişkenlik gösterir. Modellerin sahip olduğu özelliklere göre fiyat skalası da değişir. Her bir model, farklı sektöre ve amaca hitap eder. Dolayısıyla özellikleri ve boyutları da birbirinden farklıdır. Fiyatlar da bu farklılıklar göz önünde bulundurularak belirlenir. Küçük alanlarda kullanıma uygun olan tasarımların yanı sıra daha büyük ve geniş özelliklere sahip modeller de vardır. LCD dokunmatik ekranı olan modeller; sıcaklık, nem gibi hava olayları ve toz, kir gibi çevresel problemlere karşı dayanıklıdır. Hem etiket hem de barkod üretimi konusunda özel olarak geliştirilen Zebra yazıcılar ile profesyonel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Dega Basım olarak Zebra barkod yazıcı modellerinde uygun fiyatlı seçimler yapmanıza olanak veriyoruz. Ayrıca geniş ürün seçeneklerimiz ile mağaza mağaza dolaşmaya gerek kalmadan ihtiyaçlarınızı güvenle karşılayabilirsiniz.

  • En iyi Zebra Barkod Yazıcı Hangisi?

  • En Çok Satan Zebra Barkod Yazıcı Hangisi?

  • Zebra Barkod Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?