Wax Resin Ribon

Wax Resin Ribon, kalıcı baskı uygulamalarında kullanılan ribbon çeşididir. Suya ve dış etkenlere karşı dayanıklı olması sebebi ile dış ortamda kullanılan veya uzun ömürlü saklanacak ürünlerde kullanılması tercih edilir. Plastik bazlı barkod etiketlerde kullanılması tavsiye edilir. İstenilen ölçülerde üretimi yapılabilmektedir. Kullanılan yazıcıya göre standart ölçüler mevcuttur.

Son derece dayanıklı bir malzeme olarak ön plana çıkan, wax resin ribon pek çok alanda sıklıkla tercih edilir. Ölçüleri, çeşitleri ve kullanım alanları değişiklik gösteren bu seçenekler kaliteli yapıları ile dikkat çeker. Günümüzde özellikle basım ve etiket alanında sıklıkla kullanılır. Bu mürekkep çeşidinin pek çok farklı yazıcı ile uyumlu bir şekilde çalışması, kullanım alanlarının da genişlemesine katkı sağlar. Bu yumuşak mürekkep çeşidi, farklı alanlarda güven içinde tercih edilebilir. 

A220 Wax Resin Ribbon
A220 Wax Resin Ribbon

A220 Wax Resin Ribbon      

A222 Premium Wax Resin Ribbon
A222 Premium Wax Resin Ribbon

A222 Premium Wax Resin Ribbon

110×74 Mt Wax Resin Ribbon
110×74 Mt Wax Resin Ribbon

110x74 Mt Wax Resin Ribbon

110x91 Mt Wax Resin Ribbon
110x91 Mt Wax Resin Ribbon

110x91 Mt Wax Resin Ribbon     

110x300 Mt Wax Resin Ribbon
110x300 Mt Wax Resin Ribbon

110x300 Mt Wax Resin Ribbon

60x300 Mt Wax Resin Ribbon
60x300 Mt Wax Resin Ribbon

60x300 Mt Wax Resin Ribbon

80x300 Mt Wax Resin Ribbon
80x300 Mt Wax Resin Ribbon

80x300 Mt Wax Resin Ribbon

Wax Resin Ribon Nedir?

Ribon türleri arasında fiyat açısından en pahalı olan malzeme wax resin ribon olarak bilinir. Adından da anlaşılabileceği gibi bu seçenek, hem wax yani bal mumu hem de resin adı verilen iki farklı malzemenin karıştırılması sonucunda elde edilir. Ürünlerin içeriğinde bazen yüzde elli resin, yüzde elli de wax malzemesi kullanılır. Bir başka üretim şeklinde ise yüzde otuz wax, yüzde yetmiş de resin kullanılır. Wax resin ribon piyasa çoğu zaman bulunması zor bir malzeme çeşididir. Ürünlerin zor bulunmasının sebebi ise sağlam yapıdaki etiketlerde yani eğilme ya da bükülmez gibi olumsuz ihtimallerin olmadığı türlerde sıklıkla tercih edilmesidir.

Wax Resin Ribon Çeşitleri

Wax resin ribon çeşitleri, kendi içinde iki ayrı seçeneğe ayrılır. Bunlardan birincisi standart wax resin ribon olarak adlandırılır. Bu seçenek amaçlı balmumu ve reçine olarak da adlandırılır. Kullanım sırasında orta enerji ve yüksek hız gerektirir. İyi şekilde bulaşma, çizilme ve birtakım kimyasal dayanıklılıklara sahiptir. Genel olarak kaplanmış kağıt, parlak ya da mat yüzeyli karton, vellum ve sentetik malzemeler gibi birtakım etiket malzemeleri için kullanıma uygundur. İkinci çeşit ise; premium wax resin ribon şeklinde tabir edilir. Hemen hemen bütün malzeme ve yüzeyler için geçerli olan birinci sınıf mum ve reçine detayına sahiptir. Mükemmel oranda çözünürlük, yüksek kimyasal direnç, yüksek oranlı hassasiyet ve koyu çıktı gibi avantajlar sunar. Kaplanmış kağıt, sentetik malzemeler, parlak veya mat yüzeyli karton ile vellum gibi bazı etiketler için kullanıma uygun şekilde üretilir.

Wax Resin Ribon Fiyatları

Wax resin ribon fiyatları, piyasa genelinde diğer ribon çeşitlerine oranla daha pahalı rakamlarda satışa sunulur. Bunun sebebi ise bu seçeneğin ekstra kaliteli ve işlevsel özelliklere sahip olmasıdır. Standart ve premium şeklinde iki çeşide ayrılan bu seçeneğim fiyatları ölçülere göre de farklılık gösterir. 110×300 wax resin ribon seçeneği, günümüzde sıklıkla tercih edilir. Bununla beraber 110×74 wax resin ribon da pek çok alanda kullanıma uygundur. Bunların haricinde de pek çok farklı ölçü vardır. Ölçüler, fiyat belirleme noktasında son derece önemlidir.

Wax Resin Ribon Kullanım Alanları

Wax resin ribon çeşitleri isminden de anlaşılacağı gibi wax ile resin kaliteli ribon arasında bir seçenektir. Bazı tip barkod yazıcı çeşitlerinde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı yapabilmek için wax ribon kullanılması gerekir. Ancak bazı barkod yazıcı çeşitlerinde de wax resin ribona ihtiyaç duyulur. Bu durum tamamen barkod yazıcı çeşidinin sahip olduğu baskı kafası ile alakalıdır. Dolayısıyla ürünlerin kullanım alanları son derece geniştir.

  • En Çok Satan Wax Resin Ribon Hangisi?

  • Wax Resin Ribon Nasıl Kullanılır?

  • Whatsapp Teklif Al