Şeffaf Etiket

Şeffaf Etiket, transparan yüzeyi sayesinde yapıştırıldığı ürünün tasarımını ve dokusunu kapatmaz. Koruyucu bant olarak da kullanılabilen bu etiket rulo olarak üretilmektedir. 

Şeffaf Etiket Nedir? 

Etiket modelleri, günümüzde pek çok farklı alanda değişik amaçlar için sıklıkla tercih edilir. Bu ürünler arasında en yoğun biçimde rağbet gören ürün çeşidi ise şeffaf etiket seçenekleridir. Bu ürünlerin sıklıkla tercih edilmesinin temel nedeni ise diğer seçeneklere oranla daha dayanıklı bir yapıya olmasıdır. Bu tarz etiket seçenekleri, polipropilen maddeler ile elde edildiği için plastik esaslı bir ürün çeşididir. 

Şeffaf ve yapışkanlı yapıdaki etiket modelleri, sunduğu farklı özellikleriyle ön plana çıkar. Polipropilen maddeler kullanılarak dizayn edilen bu etiket çeşitlerinde öne çıkan temel özellik ise dayanıklılıktır. Bu ürün seçeneğini diğerlerinden ayıran en önemli nokta, ıslanmalara karşı son derece dayanıklı olmasıdır. Bu sayede oldukça kalıcı bir performans sergiler.

Suya dayanıklı etiket çeşidi olarak da bilinen şeffaf etiketler, markalar ve müşteriler tarafından pek çok amaç kapsamında satın alınır. Ürünlerin tercih edilmesindeki asıl amaç ise markaların kendilerini tanıtmak maksadıyla bir reklam aracı şeklinde kullanmasıdır. Bu tip reklam etiketleri, günümüzde pek çok yerde tanıtım amaçlı kullanılır. Bu seçeneklerin uzun ömürlü ve dayanıklı yapıları ile son derece su başarılı bir tanıtım uygulaması yapılabilir.

Şeffaf Etiket Özellikleri

Kozmetik ve kimya sektörünün tercih ettiği şeffaf etiket yapışkanına ve ön yüzeyine renkli baskı yapılarak ürünlerin değerini arttırmaktadır. Diğer etiketlerin üst yüzeylerinin beyaz olması ürünün içeriğini örtmektedir fakat şeffaf etiket ürünün içeriğini göstermektedir.

Şeffaf Etiket Ne İşe Yarar? 

Şeffaf etiket modelleri; plastik ham maddeli olarak dizayn edilir. Bu ürünler, dış ortamlara son derece uyumludur. Bu etiket çeşitleri su, nem ve ısıya karşı oldukça dayanıklıdır. Işığa, suya ve neme karşı dayanıklı olması ise dış ortamlarda kullanılma avantajını beraberinde getirir. Şeffaf etiket çeşitlerinde baskı alırken ribbon olarak siyah karbon şerit kullanılır.

Şeffaf etiket çeşitleri, özellikle kozmetik alanında sıklıkla tercih edilir. Etiketler, kullanım alanları kapsamında farklılık gösterir. Hemen her sektörün ya da iş kolunun kullandığı etiket seçenekleri vardır. Şeffaf etiket çeşitleri de bunlardan biridir.

Şeffaf Etiket Nerelerde Kullanılır? 

Şeffaf etiket seçenekleri, uzun süreli kullanım sunar. Şeffaf görünümü ile son derece dayanıklı bu seçenler, olan en fazla tercih edilen etiket çeşitleri arasında yer alır. Şeffaf etiket, yüzeyinin şeffaf olmasından dolayı yapıştırıldığı alanın gözüküyor olmasını sağlar. Bulunduğu yüzeyin alt kısmını göstermesi ise pek çok alanda yoğun olarak tercih edilme sebebidir.

Şeffaf etiket modelleri, özellikle kozmetik alanında ürünlerin alt kısmında yer alan bilgileri göstermesinden dolayı yoğun rağbet görür. Bu tarz etiketler, aynı zamanda koruyucu görevi de görür. Fazla kullanılan ürünlerin zaman içinde deformasyon görmemesi ve yüzeylerin yıpranmaması açısından da koruma amaçlı olarak pek çok sektörde tercih edilir.

Bu etiketler, özellikle son zamanlarda her iş koluna ait olan üretim, pazarlama, satış, promosyon, mal sayımı, imalat ya da depo gibi alanlarda sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda ürünler ile ilgili önemli uyarıları ve bilgileri içeren materyaller şeklinde de kullanılır. Tüm bunların yanı sıra yılsonlarında çoğu şirkette yapılan mal sayımları için de oldukça uygun ürünlerdir.

Şeffaf Etiket Ölçüleri 

Şeffaf etiket ölçüleri standart değildir. Yani standart olarak üretimi yapılan şeffaf etiket modellerinin yanı sıra özel talepler kapsamında dizayn edilen seçenekler de son derece fazladır. Bu sayede bu tarz etiket seçenekleri, son derece geniş kitlelere ulaşım sağlamayı başarır. Bu tarz etiketlerin ölçülerinin farklı olması geniş bir kullanım alanı sunmasını da sağlar.

Farklı kategoriler ilginizi çekebilir:

Şeffaf Etiket Fiyatları 

Şeffaf etiket fiyatları, seçim sürecine doğrudan etki eden unsurlar arasında ilk sıralarda yer alır. Şeffaf tarzındaki etiketlerin satış fiyatları üzerinde rol sahibi olan çok sayıda faktör vardır. Ürünlerin malzemesi, markası, alım adeti ve ölçüsü gibi her bir detay satış rakamı üzerinde doğrudan rol sahibi olur. Belirlenen rakamlar ise geniş kitlelere hitap etmeyi başarır. 

Şeffaf Etiket Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Şeffaf etiket özellikleri nelerdir? 

Şeffaf etiket seçenekleri, plastik esaslı malzemeler kullanılarak üretilir. Bu sayede pek çok alanda kullanım için uygundur. Ürünler, farklı boyutlarda ve şekillerde üretilir. Aynı zamanda esneme yapmaz. Kolayca da yırtılmaz. Cam, metal ya da ahşap gibi değişik yüzeylerde kullanıma uygundur. Ürünlerin üzerine istenen baskılar, kolay biçimde uygulanır.

Şeffaf etiketlere nasıl baskı yapılır? 

Bu tarz etiketlere baskı alabilmek için ilk etapta kılavuz baskısı yapılması gerekir. Aksi durumda barkod yazıcı makinelerine ait sensörler etiketleri göremez. Bu durumda ise şeffaf etikete baskı almak neredeyse imkansız bir hale gelir.

Whatsapp Teklif Al