Termal Karton Etiket

Termal Karton Etiket, özellikle tekstil firmaları, perakende satış yapan firmalar ve süper marketler tarafından sık sık kullanılan termal karton etiketler, firmamız tarafından titizlikle üretilmektedir. Müşterilerimizin tercih ettiği bu ürünlere birçok barkod baskı sistemi ile kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Termal Karton Etiketi Kullanım Alanları

Süpermarketlerin raf etiketi diye isimlendirdiği bu ürün raf da müşterilerin fiyatı, kilo bilgisini ve diğer özellikler hakkında bilgi almasını sağlamaktadır. Karton etiketler tekstil sektöründe müşterilerin, beden, boy ve ürün özellikleri hakkında bilgi almasını sağlamaktadır. Yüzeyinin termal olması sebebiyle ribonsuz kullanma uygundur. 

Termal Karton Etiket Nedir? 

Hızlı şekilde tüketim sağlanan alanlarda sık sık tercih edilen termal karton etiket seçenekleri, her dönem yoğun ilgi görür. Termal karton etiket modellerinin üzerinde koruyucu tabaka bulunmaz. Bu nedenle 3 ile 6 ay içerisinde ürünlerde kararma görülür. Bu etiket seçenekleri, kartonun üzerine termalin lamine edilmesi sonucunda oluşur. Kullanılan yazıcılarda ise ısı tekniği ile baskı alınır. Bu sayede de ekstra ribon kullanımı gerekmez. Bu açıdan bakıldığı zaman termal karbon etiket modellerinin satın alma maliyetinin haricinde ekstra olarak kartuş yani ribon maliyeti bulunmaz. 

Termal karton tarzındaki etiket modelleri; nem, alkol, ışık ya da ısı gibi bazı dış etmenlere karşı ne yazık ki dayanıklı değildir. Etiketler, bu tip dış etkenlere direkt bir şekilde maruz kaldığı zaman kendi kendine kararmaya başlar. Kararma özelliklerinden dolayı bu ürünlerin hızlı tüketilmesi gerekir. Dayanıklılık durumlarından ötürü hem nemli hem de sıcak olan ortamlarda kullanım için uygun değillerdir.

Termal Karton Etiket Ne İşe Yarar? 

Termal karton etiket seçenekleri, yapışkansız gramajlı termal kağıt ile üretilen bir çeşittir. Termal karton etiket modelleri, genel olarak tekstil sektöründe kullanılır. Ürün bilgilerinin yanı sıra ürünlerin detaylı özelliklerinin yazıldığı kağıt bazlı bir etiket çeşididir. Diğer kağıt etiket modellerine oranla daha kalın bir yapıya sahiptir. Bu nedenle raf ömrü orta seviyededir. Ancak bu seçenekler de tıpkı diğer termal etiket modellerinde olduğu gibi güneş ışığı, rutubet ve ısı gibi pek çok dış ortam şartına karşı dayanıksızdır. Termal karton etiket modellerine direkt olarak termal tekniği aracılığıyla baskı alınır. Ürünler, Ribbonsuz baskı için de uygundur. Barkod yazıcısının kafa bölümünde yer alan electro dotların ısınması sonucunda kolay şekilde baskı alınabilir.

Termal Karton Etiket Nerede Kullanılır? 

Termal karton etiket seçeneklerinin kullanım alanı son derece kapsamlıdır. Günlük hayatın pek çok alanında çoğu zaman bu seçeneklere denk gelmek mümkündür. Termal karton etiket modelleri, genel olarak mağazacılık sektöründe kendine kullanım alanı bulur. Bu sektörde elbiselerin hem tanıtımı hem de fiyat bilgilerini içeren etiket şeklinde kullanılır. 

Tüm bu alanların yanı sıra bu tarz karton etiket modellerinin; maç, tren bileti, konser, uçak bileti, sinema ya da tiyatro bileti gibi farklı kullanım alanları da vardır. Termal karton etiket çeşitleri için barkod yazıcılardan ısı baskı tekniği kullanılarak ribonsuz şekilde baskı almak mümkündür. Termal karton etiket cinsi çoğu zaman bakliyat, kuru gıda, hastane ya da otomasyon sektörleri gibi tüketim oranının son derece hızlı olduğu sektörlerde dahi sıklıkla kullanılır.

Termal Karton Etiket Ölçüleri 

Raf etiketi ve reyon etiketi olarak da sıklıkla tercih edilen termal karton etiket seçenekleri, ölçü bakımından da son derece kapsamlı bir skalaya sahiptir. Termal karton etiket ölçüleri; 38×100 mm, 38×80 mm, 60×40 mm ya da 80×40 mm gibi ölçülerde son derece yaygın olarak kullanılır. Her etiketin arası akış yönüne doğru perforeli/perforajlı yani tırtıklı yapıdadır. Bu nedenle her etiket baskının ardından rulodan son derece kolay bir şekilde koparılır. Dega Basım ile herhangi sabit bir ölçüyü standartta bağlamadan istenilen tüm ölçülerde termal karton tarzındaki etiket üretimi imkanı mevcuttur.

Termal Karton Etiket Fiyatları 

Termal karton tarzındaki etiket modellerinin fiyat aralıkları da son derece önemli bir husustur. Termal karton etiket fiyatları, pek çok unsur dahilinde şekil alır. Rakamlar üzerinde ise çok sayıda faktörün etkisi mevcuttur. Bu sebeple de net bir rakam söz konusu değildir. Ürünlerin markası, ölçüsü ve alım adeti gibi her bir detay satış rakamları üzerinde doğrudan etkili olur. Farklı bütçelere hitap eden seçeneklere ulaşmak ise son derece kolaydır. 

Konu ile ilgili benzer kategorilerimiz ilginizi çekebilir:

Termal Karton Etiket Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Termal karton etiketler neden tercih edilir? 

Termal karton etiket modellerine baskı, termal olarak yani ısı ile yapılır. Bu nedenle de baskı sırasında ribon kullanılmaz. Ribon kullanımının olmaması ise baskı maliyetini neredeyse sıfıra indirir. 

Termal karton etiketler kullanım ömrü nedir? 

Termal karton etiket seçenekleri, öyle aman aman kullanım ömrüne sahip değildir. Çünkü bu ürünler, dış unsurlardan çabuk etkilenirler. Ürünlerin kullanım ömrü ise maksimum 6 ay civarıdır. 

Whatsapp Teklif Al