Barkod Yazı (Font)

0
3577
barkod etiketi yazi fontu

  Barkod Yazı (Font) günümüzde işlerimizi kolaylaştıran ve çok sık kullanılan tiplerden bir tanesidir. Barkod fonları ile lazer ışınları arasında insanların anlamadığı bir dil ile yazılmış yazılar bulunmaktadır ve bu yazılar sayesinde bir tık ile bütün işler gerçekleşmektedir. Yazı fontları çeşitlidir ve özeldir. Yani iki barkod yazısının aynı olma ihtimali bulunmamaktadır.

  Çünkü barkodlar çizgilerden oluşmaktadır ve her çizgi kendine has uzunlukta ve biçimde çizilmektedir. Barkod font yani İngilizce adıyla Barcode Font özellikle büyük şirketlerin, yazdıklarını bulma işlemlerini kolaylaştırmakta ve iki şirket arasında dosya alıp verme işini de rahatlatmaktadır. Bunun dışında yine büyük kamu kurumlarında da rahatlık ve kolaylık sağlar.

  Barkod Yazı (Font)

  Barkod Yazı Tipi lazerin okumamasına ve daha önce kullanılıp kullanılmamasına göre tercih edilmektedir. Barkodların altında genellikle bazı harf ve sayıların yazıldığı görülür. Bunun sebebi kullanıcının ayırt ederken zorlanmaması olabildiği gibi, benzeri ile ayırt edici olması da olabilir. Veya ne ifade ettiğine dair bilgi veren bir şifre özelliği de taşıyabilmektedir.

  Barkod Yazı Fontları

  Barkod fontları Word ve Excel olmak üzere ikiye ayrılır. Word Barkod Fontu yeterli uygulamaya sahip olmaması ve çıktısının zor alınması dolayısıyla kullanışsızdır. Excel barkod fontu ise onlarca uygulamaya ev sahipliği yapması ve kullanımının rahat olması dolayısıyla daha çok tercih edilmektedir. Fakat bazı bilgisayarların işletim sistemine uygun değildir ve indirilmesi gerekmektedir.

  Excel Barkod Fontu İndir şeklinde yapılan Google aramasında ilk çıkan sekmeden -genelde Gezginler olur- indirilebilir. Excel’e barkod okutmanın kolay olması da tercih edilme oranını arttırmaktadır. Excelde Barkod Okutma işlemi yapıldığında, excel yazılmış dosyayı kolayca öne sunacak ve açılmasını kolaylaştıracaktır. Aynı şekilde Barkod Yazıcı Excel uygulaması ile de bu işlem gerçekleştirilebilir ve barkodlar yazdırılırken işlem kolaylaşmış olur.

  Dega Basım Etiket Sanayi

  Barkod fonları windowsa uyumludur. Windows.ist Barkod sayesinde windowsa kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Ayrıca barkod oluşturmak da düşünüldüğünden çok daha kolaydır. Yalnızca bilgisayarı iyi derece bilenler değil, çok hakim olmayanlar da kolaylıkla barkod oluşturabilmektedir. Barkodlar günümüzde her yerde kullanılsa da, yazım için daha sık kullanılmakta ve çok ciddi bir kolaylık sağlamaktadır.

  Barkodlar yazılmış Excel ve Word dosyaları için kolayca oluşturulabilir ve yazılan her yazının özel bir barkodu olabilir. Excel Code 128 Barkod Oluşturma sayesinde birkaç tık ile barkod oluşturulabilir. Bu Excel’in kendisinin bir uygulamasıdır fakat bazı bilgisayarlar desteklememektedir, bu nedenle özel indirmek gerekebilir. Aynı şekilde arama motorlarına yazılıp aratıldığında Gezginler adlı siteden güvenli ve ücretsiz indirme sağlanabilecektir.

  [Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
  DEĞERLENDİRME
  Dega Basım
  Önceki İçerikPos Cihazına Kağıdı Nasıl Takılır?
  Sonraki İçerikEAN Barkod

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here