Termal Barkod Etiketi

Termal barkod etiketi, herhangi bir mal, ürün ya da hizmet ihtiyaç duyulan nesneler arasında yer alır. Barkod; bir ürünün, hizmetin ya da malın fiyatının kayıtlı bulunduğu sistemde kullanmasını hedefler. Barkod etiketi de bu ürün veya hizmetlerin üzerine yapıştırılan, aynı zamanda da barkod sistemine sahip olan etiket çeşididir. Günlük yaşamda satın alınan hemen her ürünün üstünde barkod etiketi mevcuttur. Ürünlerin satışı da zaten barkod okuyucu ve barkod etiketi sayesinde yapılır. Barkod etiketinin üzerinde yer alan barkod, o ürün ya da hizmet hakkında detaylı biçimde bilgiler verir. Ürünün nerede üretildiği ya da fiyatı gibi unsurlar hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar. Etiketler, barkod okuyucuya okutulduğu zaman daha öncesinden tanımlanmış olan fiyat, otomatik biçimde ekrana düşer. Barkod etiketi, ürünler hakkında bilgi edinmek ve orijinalliği gibi detayları öğrenme noktasında son derece önemli bir unsurdur.

Termal Barkod Çeşitleri

25x60 Termal Barkod Etiketi
25x60 Termal Barkod Etiketi

25x60 Termal Barkod Etiketi

 

Termal Barkod Etiketi Nedir?

Termal barkod etiketinin üzerinde herhangi bir koruyucu tabaka yoktur. Kâğıt üzerine termal lamine edilip oluşturulan bir etiket türüdür. Termal barkod etiketinin sahip olduğu bu özellik sayesinde yazıcının mevcut ısısı aracılığıyla termal sıvılaşması sağlanır. Bu sıvılaşma sayesinde de baskı, kâğıt üzerine kolay biçimde alınır. Bu baskı işlemini yapan barkod makinelerine de genel olarak termal barkod etiket yazıcısı veya makinesi denir. Bu cihazlar aracılığıyla ribon kullanımına gerek duyulmadan direkt biçimde hem hızlı hem de az maliyetle barkod etiketi çeşitlerine istenilen baskı yapılabilir. Ancak termal etiketler üzerinde herhangi bir koruyucu tabaka olmadığından dolayı kullanım sırasında hassas davranılması gerekir.

Termal Barkod Etiketi Ne İçin Kullanılır?

Termal barkod etiketi işlemleri arasında doğrudan termal baskı ve termal transfer yöntemi vardır. Doğrudan termal baskıda, yazıcının kafası termal açıdan da uyumlu olan bir etiketin malzemesinin ısıtılması sonucunda ortaya çıkar. Bu durum da etiketin üzerinde belirlenmiş olan bazı alanların siyah renge dönmesine sebep olur. Doğrudan termal baskı yönteminin sunduğu en büyük yararlardan biri, kullanım sırasında şeride gerek duyulmamasıdır. Doğrudan termal baskı yöntemiyle elde ettiğimiz basılı etiketlerimiz genel olarak dayanıklılık konusundaki hassasiyetlerinden dolayı kısa süreli uygulamalarda tercih edilir. Doğrudan Termal baskının üzerine sadece kâğıt ya da plastik malzemeler basılabilir. Bu etiket çeşitlerimizi en verimli şekilde kısa süreli etiketlemelerde kullanabilirsiniz. Nakliye, makbuz ya da geçici bazı uygulamalarda güven içinde tercih edebilirsiniz.

Termal Barkod Etiket Fiyatları

Termal barkod etiket fiyatları da alım aşamasında göz önünde bulundurulan en önemli unsurlardan biri olarak ön plana çıkar. Termal barkod etiket fiyatları üzerinde etkili olan pek çok unsur vardır. Ürünlerin üretiminde tercih edilen malzemeler, kalite, tasarım ve boyut gibi unsurların tamamı fiyat aralıklarının şekil almasında büyük oranda rol oynar. Ürünlerimizin fiyatları her bütçeye hitap edecek şekildedir. Bu sayede pek çok kişi ihtiyaçlarına yönelik seçeneklere kolay biçimde ulaşım sağlayabilir. 

Termal Etiket Boyutları

Termal etiketler son derece kısa bir süre içerisinde üretilir. Bu sayede ürünlere ulaşmak da son derece kolay olur. Ürünlerin kullanım süresi ortalama 3 ay ile 6 ay arasındadır. Ürünlerin boyutları da çeşitlere göre farklılık gösterir. Termal etiket seçenekleri arasında lamine tarzındaki termal barkod etiketi ve renkli olan etiket çeşitleri ön plana çıkar. 100 mm x 120 mm şeklinde üretilen termal etiket seçenekleri günümüzde sıklıkla tercih edilen seçenekler arasında ilk sıralarda yer alır. Ürünlerimiz rulo şeklinde dizayn edilir. Her ruloda 250 adet etiket bulunur. 10 cm genişlik ve 12 cm uzunluk ile dizayn ettiğimiz termal etiketler ile işlerinizi kolay biçimde halledebilirsiniz. 
  • Termal barkod etiketi teknik şartnamesi nedir?

  • Termal barkod etiket çeşitleri nelerdir?

  • Termal barkod etiketinin kullanım alanları nelerdir?

  • Whatsapp Teklif Al