Metalize Etiket

Metalize Etiket, üst yüzeyleri genellikle metalik renkte yahut yaldızlı boyayla boyanmış bir haldedir. Plastik metalize etike ve kuşe metalize etiket olarak 2 çeşiddir.

Metalize Etiket Özellikleri

Yırtılma gibi problemlerle karşılaşılmayan bu ürünler ısıya, neme ve suya dayanıklı olması nedeniyle sık sık kullanılmaktadır. Güçlü yapışkanı sayesinde yapıştırıldığı yerde uzun süre kalabilmektedir. Metalize etiket yazıcı vastasıyla ribon kullanılarak çıktı alınmaktadır. Gri etiket olarak da bilinen metalize etiket fiyatları istenilen ölçü ve baskı özeliklerine göre değişmektedir.

Metalize Etiket Nedir? 

Metalize etiket seçenekleri; PVC tabanlı bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda gümüş bir etiket türüdür. Özellikle opak etiket ya da PVC etiket isimleri ile çoğu zaman kişilerin karşısına çıkar. Bu tarz etiket modelleri; endüstriyel ürünler üzerinde sık sık görülür. Aynı zamanda tanıtım ve içeri gibi alanlarda kullanım özellikleri açısından marka etiketleri olarak da son derece sık tercih edilen bir etiket seçeneğidir.

Metalize etiket modellerinin yüzey kısımları parlak ya da mat görünümde olabilir. Bu tip etiketlerin üzerine selefon kaplama yapıldığı zaman daha uzun ömürlü bir hale gelir. Bu tip etiket seçeneklerine; yapılacak olan çalışmalara ve kullanılacak alana göre; dijital baskı ya da serigraf baskı sistemleri şeklinde iki ayrı türde baskı yapılır. Burada önem arz eden kısım etiketlerin kullanım alanı ile amacının belirlenmiş olmasıdır. Bu tip bilgiler netleştikten sonra doğru baskı çeşidi için Defa Basım gibi alanında uzman isimler ile görüşmekte fayda vardır. Bu sayede ortaya son derece sağlıklı bir çalışma çıkar.

Metalize Etiket Ne İşe Yarar? 

Metalize etiket seçenekleri; kendiliğinden yapışkanlı özelliği sayesinde sık sık tercih edilir. Metal görünümü ile pek çok ürünün üzerinde hem son derece şık hem de kaliteli bir görünüm sağlar. Aynı zamanda yapıştırıldığı yüzey üzerinde uzun süre kalıcılığını korur.

Metalize etiket modelleri; nem başta olmak üzere solvent, lekelenme, sürtünme ve koyulaşma gibi durumlara karşı dayanıklıdır. Kısa süreli ısınmalarda dahi dayanıklılık sergiler.  Bu nedenle de cihaz ve ekipmanların uzun süreli kullanımlarında harika bir görüntü sağlar. Özellikle marka etiketi şeklinde ortaya şık tasarımlar çıkarır. Çok renkli ve özel kesim detaylarına sahip etiket talebi durumunda ise hem ekonomik hem de hızlı sonuç almak amacıyla dijital baskı ile üretim yapılır. Bu noktada kişilere kalan tek şey de arka planı söküp etiketi yapıştırmak olur.

Metalize Etiket Nerelerde Kullanılır? 

Metalize etiket çeşitleri, parlak yapılarından dolayı ürünlerin rafta kendini daha belirgin şekilde kılması ve diğer ürünlerden daha kolay biçimde ayırt edilebilmesi noktasında etkili olur. Bu özelliklerinden dolayı madeni yağ firmaları, ilaç firmaları ve kozmetik firmaları tarafından büyük oranda rağbet görür. Bu seçenekler, metalize görünümlü PP malzemeler ile üretilir. 

Metalize etiket seçenekleri, polyester zeminli bir yapıya sahiptirler. Yapıştırıcı mukavemeti son derece iyidir. Bu nedenle metal yüzeylere iyi şekilde yapışır. Dijital baskı süreci ve barkod okunabilirliğinin haricinde hem net hem de temiz şirket logoları oluşmasını sağlar. Metal görünümü ile sıklıkla tercih edilir.

Lamine üzeri polyester yapısı ise etiketin uzun ömürlü kullanılmasını sağlar. Tanımlama ve metal ürün varlıklarının takibi için de oldukça ideal bir etiket türüdür.

Metalize Etiket Ölçüleri 

Metalize etiket ölçüleri bakımından geniş bir yelpaze sunar. Bu sayede farklı alanlarda kullanılmak amacıyla ihtiyaç duyulan metalize etiket çeşitlerine son derece kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Seçenekler arasında 195×70 mm, 120×80 mm ya da 100×100 mm gibi farklı alternatifler yer alır. Bu sayede ihtiyaç duyulan pek çok alan için rahatlıkla seçenekler arasında seçim yapılabilir. 

Diğer etiket ve ribon sayfalarını detayları inceleyebilirsiniz:

Metalize Etiket Fiyatları 

Metalize etiket fiyatları da merak edilen bir diğer konudur. Metalize etiket fiyatları; ölçü ve adet gibi farklı konular kapsamında şekil alır. Bu nedenle net bir rakam söylemek mümkün olmaz. Fiyat aralıkları ise farklı bütçelere kolayca hitap eder. Ürünlerin çoklu alımlarında fiyat açısından avantaj elde etmek mümkündür. 

Metalize Etiket Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Metalize etiket özellikleri nelerdir? 

Metalize etiket çeşitleri, plastik esaslı bir türdür. Plastik etiketlere ait tüm özellikleri taşırlar. Ürünler polyester zeminli olduğundan dolayı kağıt gibi kolay şekilde yırtılmaz. Metalize etiket çeşidinin üzerine ise; selafon kaplama yapılması ürünlerinde çok daha uzun ömürlü kullanım sunmasını sağlar.

Metalize etiket imalatı nasıl yapılır? 

Metalize etiket imalatı basit biçimde yapılır. İlk etapta metalize yapılı folyo malzeme rulosu baskes özelliklere sahip plottera yerleştirilir. Ardından yapılmış olan grafik tasarım ve dizgi şemaları plottera gönderilir. Folyo malzemenin üstüne optik okuyuculu özellikteki plotterda baskı yapılır. Sonrasında baskılı kısım kesilerek çıkarılır. Biraz dinlendirildikten sonra da metalize etiket kullanım için hazır hale gelir.

Whatsapp Teklif Al