Rulo Etiket

Rulo Etiket, teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok işletme barkod sistemine geçiş yapmıştır. Rulo etiket makinası sayesinde işletmeler kendi bünyesinde barkod baskısını yapmaya başlamıştır. Etiket üretimi tamamlandıktan sonra firmanın kullandığı barkod yazıcıya göre rulo olarak sarım işlemi tamamlanır.

Rulo Etiket Çeşitleri

Kuşe Rulo Etiket, Termal Rulo Etiket, PP Rulo Etiket başlıca rulo etiket çeşitleridir. Renkli Rulo Etiket olarak da satın alabileceğiniz bu ürünü firmamızdan temin edebilirsiniz.

Rulo Etiket Nedir? 

Hangi sektör olduğu fark etmeksizin ürünlerin paketlenmesinin yanı sıra etiketleri de son derece önemlidir. Etiket, bir ürüne dair son kullanma tarihi, üretilmiş tarihi ve içerisinde yer alan maddeler gibi pek çok bilgiyi müşterilere sunar. Etiketler, ürünlere dair bilgilerinin haricinde ürünleri sınıflandırırken de tercih edilir. Rulo tarzındaki etiket seçenekleri de bunlardan biridir. Rulo etiket seçenekleri, kağıt ya da plastik bazlı hammaddelerden kullanılarak üretilir. Hem baskılı hem de baskısız şekilde bir ruloya sarılı halde dizayn edilen etiketlerdir. Rulo etiket modelleri, yapışkanlı ya da yapışkansız şekilde üretilebilir.

Rulo etiketler, pek çok sektörde ürünlerin birbirlerinden ayrılmasını sağlar. Hammaddeleri ise plastik ya da kağıt olarak bilinir. Barkod yazıcılarda rulo bobin şeklinde imal edilir. Rulo etiket modelleri; ürünlerin üretim ve son kullanma tarihinin yanı sıra özellikleri ya da fiyat bilgisi gibi detayları dahi müşterilere bildirme konusunda son derece önemli rol oynar.

Rulo Etiket Ne İşe Yarar? 

Rulo etiket seçenekleri şeklinde adlandırılan bu modeller, barkod yazıcılar için dizayn edilir. Aynı zamanda özel kesim etiketler olarak da ifade edilir. Rulo tarzındaki etiket seçenekleri; eco termal, kuşe ya da lamine termal gibi kağıt bazlı şekilde tasarlanır. Bunların yanı sıra opak pp, mat pp ya da silvermat gibi plastik esaslı da olabilir. Bu etiketler rulo halinde, istenilen ölçü ve adetlerde kolaylıkla temin edilebilir. İsteğe bağlı olarak etiketlerin üzerinde yaldız, lak ya da selefon gibi ekstra uygulamalar yapılıp daha güzel ve dikkat çekici biçimde görünmesini sağlanabilir.

Rulo Etiket Nerelerde Kullanılır? 

Rulo halinde dizayn edilen etiketler, genel olarak insan gücüyle değil de makineler aracılığıyla kullanılacak ürünlerin üzerine yapıştırılır. Bu alanda teknolojinin hızlı bir şekilde gelişme göstermesi sayesinde saniyeler içerisinde yüzlerce sayıda etiket kullanılmak istenen yüzeye kolayca yapıştırılabilir. 

Son yıllarda barkod makine modellerinin de gelişmesiyle beraber tüketiciler değişken data etiketlerini anlık şekilde ihtiyaçlarına uygun halde dizayn edip uygulamaya başlarlar. Bu sayede müşteriler kendi istedikleri tasarım ve logoların yer aldığı barkod makineleri ile uyumlu termal ya da ribon baskı yapmanın mümkün olduğu rulo etiket çeşitlerini kullanır. Barkod makinelerinin özelliklerine yönelik ideal uzunluk ve çapta rulo etiketler kolayca bulunabilir. 

Rulo Etiket Ölçüleri 

Rulo etiket ölçüleri de çeşitlerine bağlı olarak son derece kapsamlıdır. Bu sayede farklı ihtiyaçlara yönelik seçeneklere son derece rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Ürünler, standart ölçülerin yanı sıra talebe göre özel ölçülerde de dizayn edilir. Rulo tarzında üretilen etiket modellerinin yaygın olarak kullanılan bazı ölçüleri vardır. Bu ölçüler; 20×40 mm, 100×100 mm, 10×10 mm, 30×50 mm, 40×58 mm ve 30×60 mm şeklindedir.

Benzer sayfalar ilginizi çekebilir:

Rulo Etiket Fiyatları 

Rulo etiket seçenekleri, kendi içlerinde kullanılan malzemelerin tekniği kapsamında farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Aynı zamanda ürünler boyutlarına bağlı olarak da fiyat açısından bazı farklılıklar gösterir. Bu nedenle rulo etiket fiyatları noktasında rol sahibi olan çok sayıda unsurun bulunduğu söylenebilir. Seçim aşamasında kullanım alanı, boyut ve kalite son derece önemlidir. Aynı ölçüleri baz alınıp kıyaslama yapıldığı zaman kağıt esaslı etiketlerin fiyatlarının plastik esaslı etiketlerin satış rakamlarına göre daha düşük olduğu görülür. Plastik esaslı etiketlerde ise aynı ölçüye sahip olan silvermat etiketler, PP Opak etiket çeltilerine oranla daha yüksek rakamlara sahiptir. Ürünler, farklı bütçelere hitap edecek satış rakamlarına sahiptir. Alım adetinin de fiyatlar üzerinde büyük oranda rol oynadığını unutmamak gerekir. 

Rulo Etiket Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Rulo etiket çeşitleri nelerdir? 

Rulo etiket modelleri, yapışkan kağıtlarının cinsine göre iki gruba ayrılır. Bunlar; kağıt ve plastik bazlı rulo etiket şeklindedir. Kağıt bazlı olan etiketler; eko termal, kuşe ve termal barkod etiketleri şeklindedir. Plastik bazlı olan etiketler ise; Silvermat, Fastrye, PP (Polipropilen) Opak ve PP Mat gibi çeşitlere sahiptir. Rulo etiket seçenekleri, günümüzde kullanılan bütün endüstriyel etiket tiplerini kapsar. Bununla beraber yapışkan kâğıdının cinsine göre de iki ana türe sahiptir.

Rulo etiket kullanım ömrü nedir? 

Rulo etiket çeşitleri; uygun koşulların sağlanmasına bağlı olarak 5 yıla kadar depolanabilme ve saklanabilme özelliğine sahiptir.

Whatsapp Teklif Al