Baskılı Rulo Etiket

 

Markalama, ambalajlama ya da etiketleme gibi alanlarda yaygın olarak kullanılan baskılı rulo etiket kullanım alanına ve amacına göre farklı seçeneklerle sunulur. Ürünlerin özelliklerini, fiyatlarını, miktarlarını ve içeriklerini gösteren yapışkanlı etiketlerin rulo halinde tercih edilmesi birçok açıdan daha avantajlıdır. Etiket yazıcısının marka ve modeline göre farklı etiket seçenekleri değerlendirilebilir. Yazıcı ve etiket uyumu baskı kalitesi açısından oldukça önemlidir. Etiket baskı yapılan tüm sektörlerde kullanım alanı ve amacına göre alternatif rulo etiket seçenekleri tercih edilir. Kâğıt ya da plastik bazlı rulo etiketler, barkod yazıcılara uygun olarak tasarlanır. Baskılı etiketlerde bilgilendirme, mesaj ya da görsel yer alabilir. İstenilen görsel ve yazı baskısıyla yüksek kalitede yapışkanlı rulo etiket üretimi yapan firmamızdan ihtiyacınıza uygun rulo etiket tercihi yapabilirsiniz. Sayfamızda sunulan ürün seçenekleri inceleyerek, ihtiyaçlarınızı bütçenize uygun ekonomik fiyatlarla karşılayabilirsiniz.

Baskılı Rulo Etiket Çeşitleri

Ürün satışı, mal stoklama, mal sayımı gibi üretimden pazarlamaya her alanda baskılı rulo etiket çeşitleri kullanılır. Her ürün için aynı malzeme ve aynı türden etiket kullanılamaz. Raf ömrü, kullanım alanı veya kullanım süreci gibi etkenlere göre etiket çeşitleri farklı özelliklerde tercih edilir. Kâğıt bazlı rulo etiketlerde tercih edilebilecek seçenekler;

 • Kuşe Etiket
 • Kuşe Tyre Etiket
 • Kuşe Sürsajlı Etiket
 • Kuşe Gold Etiket
 • Termal Etiket
 • Vellum Etiket
 • Metalize Kuşe Etiket

Plastik bazlı rulo etiketlerde tercih edilebilecek seçenekler;

 • Şeffaf Etiket
 • Termal Etiket
 • Opak Etiket
 • Kırılgan Etiket
 • Poliart Etiket
 • Metalize Etiket
 • Silvermat Etiket

Baskılı Rulo Etiket Alt Malzemeleri Nelerdir?

Baskılı rulo etiketler kullanıldığı yüzeye göre alternatif alt malzemelerden üretilebilir. Kuşe kağıt malzemeden üretilen etiketler genellikle dış ortam görmeyen ürünlerde tercih edilir. Nonperm yapışkanlı kuşe etiketler cam, mobilya veya beyaz eşya gibi ürünler için sıkılıkla tercih edilir. Sökülebilir düz yüzey etiketi olarak uygun malzemeye sahiptir. Kısa süreli kullanımlar için ise eko termal etiketler tercih edilebilir. Kuru gıda ve bakliyat ürünlerinde eko termal etiketler kullanılır. Polipropilen malzemeden üretilen opak etiketler yağa, suya, neme ve yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Dış ortamlarda kullanıma uygundur. Güvenlik ve garanti etiketi olarak sıklıkla tercih edilen kırılgan etiketler de plastik alt malzemeden üretilir. Şeffaf etiketlerde polipropilen malzemeden üretilir ve ürünün kendi görselini kullanma imkanı sunar. Sürsajlı etiketler ise örtücü, kapatıcı özelliğe sahiptir. Yapıştırıldığı alandaki yazı ve görselleri kapatır. Kullanım alanı ve kullanım sürecine göre farklı özelliklerde, farklı malzemelerden üretilen baskılı etiket seçenekleri tercih edilebilir. Geniş ürün seçeneklerimiz arasında her ihtiyaca uygun alternatifleri bulmak mümkündür.

Baskılı Rulo Etiket Seçimi Nasıl Yapılır?

Etiketin yapıştırılacağı yüzey etiket malzemesini belirleyen en önemli detaydır. Yüzeye göre hangi türde baskılı rulo etiket tercihi yapılması gerektiği belirlenebilir. Etiket seçiminde etiket yazıcı marka ve modeli de önemli bir kriterdir. Etiketin kullanım süreci de etiket tercihini belirleyen detaylardan biridir. Örneğin; darbe, sürtünme ve kirlenme durumu olan yüzeyler için lamine termal etiketler daha uygundur. Kalemle etikete yazılması gerekiyorsa vellum etiketler tercih edilmelidir. Ucuz maliyetli, kısa kullanımlı etiket ihtiyacı için eko termal etiketler en uygun seçeneklerdir. Baskılı rulo etiket tercihini hem ekonomik hem de en uygun şekilde yapmak için sayfamızdaki ürünleri inceleyebilir ya da Dega Basım müşteri destek hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Yazıcı model ve markasına, kullanım alanı ve kullanım sürecine göre ihtiyacınız olan rulo etiket tercihini Dega Basım uzmanlığından yararlanarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Uygun fiyatlarımız sayesinde her zaman bütçenize uyacak bir alışveriş deneyimi yaşarsınız.

Whatsapp Teklif Al