Kuşe Etiket

Kuşe Etiket, uzun süreli kullanımlar için ideal olan bu etiket cinsidir, parlak olması sebebiyle ürün etiketi için en çok tercih edilen etiket çeşididir. Yüzey yapısının pürüzsüz olması nedeniyle transfer ribbon kullanılarak kaliteli ve kusursuz baskılar alınabilir. Özellikle kargo, lojistik, seramik, gıda, gibi sektörlerin kullandığı bir barkod etiket çeşididir.Kuşe etiket fiyatları ölçüsüne ve etiket uygulanacak baskı rengine göre değişmektedir.

30x50 Kuşe Etiket

30x50 Kuşe Etiket            

30x60 Kuşe Etiket

30x60 Kuşe Etiket            

40x100 Kuşe Etiket

40x100 Kuşe Etiket            

50x100 Kuşe Etiket

50x100 Kuşe Etiket            

60x100 Kuşe Etiket

60x100 Kuşe Etiket            

70x100 Kuşe Etiket

70x100 Kuşe Etiket            

75x100 Kuşe Etiket

75x100 Kuşe Etiket            

80x100 Kuşe Etiket

80x100 Kuşe Etiket            

90x100 Kuşe Etiket

90x100 Kuşe Etiket            

100x100 Kuşe Etiket

100x100 Kuşe Etiket            

120x100 Kuşe Etiket

120x100 Kuşe Etiket            

150x100 Kuşe Etiket

150x100 Kuşe Etiket            

Kuşe Etiket Nasıl Yapılır? 

Kuşe Etiket nedir sorusuna verebileceğimiz iki ayrı tanım bulunmakta. Bu tanımlara bakmadan önce Degabasım hakkında biraz bilgi aktaralım.  10 yıldır baskı ve etiketleme sektörünin parlayan yıldızı Degabasım,  günümüz teknolojisinin ulaştığı son nokta yazıcılar ve baskı cihazları ile ilgili hem teknik hem de yazılımsal olarak alanında uzman ekipleri ile hizmetinizdedir. Baskı ve etiketleme sektöründe ürünlerimiz teknoloji ile birebir uyumludur. Lamine termal etiket, 100×150 kuşe etiket,  fastyre etiket, kuşe rulo etiket gibi birçok çeşit ile sizlere ürün yelpazesi hazırlamıştır. Bu ürün yelpazesi için müşteri temsilcilerimiz, uzman ekibimiz size her konuda destek olmak üzere beklemektedir. 

Kuşe Etiket Nedir?

Etiketlemede, kaplama hem bir maddeyi hem de bu maddeyi etiket malzemelerine uygulama işlemini belirtir. Bir kaplama, bir etiket yapısı içindeki bir veya daha fazla katmanın yüzeyini kaplayan bir film oluşturmak için kullanılan (genellikle sıvı) bir malzemedir. Kaplamalar, bir yüzeyin görünümünü ve cilalanmasını arttırır, bir yüzeye koruyucu bir katman ekler, bir yüzeyin yazdırılabilirliğini geliştirir veya bitişik veya sonraki katmanlar ve maddeler arasında yapışmayı arttırır.

Kaplama genellikle oksidasyon yani oksijenle kimyasal reaksiyon, buharlaşma yani taşıyıcı madde geride katı bir film bırakan bir gaza dönüşür veya polimerizasyon katalizörün neden olduğu kimyasal reaksiyon yoluyla katı bir filme dönüşen sıvı halde uygulanır. Yaygın olarak kullanılan kaplama maddesi tipleri arasında emülsiyonlar, vernikler ve cilalar bulunur. Kaplamalar, imalat veya dönüştürme işlemleri sırasında veya bir etiketin basılmasından önce veya sonra ayrı bir bitirme işlemi olarak pres üzerine uygulanabilir ve bir malzemenin tüm yüzeyine) veya sadece yüzeyin bölümlerine uygulanabilir. .

Kuşe, Etiketlerinizi Ön Plana Çıkarır

Kağıt imalatında, kaplama imalat işleminde son adımlardan biridir ve opaklık, yüzey düzgünlüğü, bitiş, renk, beyazlık, parlaklık ve basılabilirlik (mürekkep alma dahil) dahil olmak üzere nihai kağıt ürününün temel özelliklerini belirlemek için kullanılır. Kağıt makinesinde veya tamamen ayrı bir makinede iken, kağıdın tüm yüzeyine bir madde (veya kat) uygulanır.

Bir kaplama, pigmentlerin ve bağlayıcıların bir karışımıdır. Bazen yapışkanlar olarak adlandırılır., Ancak bitmiş malzemenin özelliklerini kontrol etmek için ek kimyasallar da kullanılabilir. Kuşe, kağıttaki lifler arasındaki boşlukları doldurur, bu da yüzey pürüzsüzlüğünü arttırır ve katta bulunan pigmentler, gerektiği gibi son katını arttırır. Örneğin, rafine kil parlak bir yüzey oluşturur, titanyum dioksit parlaklığı ve opaklığı arttırır ve kalsiyum karbonat kağıdın mürekkep emiciliğini arttırır. Kaplaması yapılmış kağıt, kuşe kağıt olarak bilinir. 

Dega Basım İle Farkınız Ortaya Çıkar

Dega Basım, kuşe etiket A4 sayfalardaki etiketlerde uzmanlaşmış Türkiye etiket tedarikçisidir. Mevcut bir müşteriyseniz, geri döndüğünüz için çok teşekkür ederiz; Herhangi bir şekilde yardımcı olabileceğimizi, özellikle de farklı bir şey arıyorsanız lütfen bize bildirin. Yeni bir ziyaretçiyseniz, neye ihtiyacınız olduğunu bulmanızı umarız. Size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız ve denemeniz için ücretsiz örnekler sağlayabiliriz. 25.000 – 40.000 adet arasında miktarlarda şahıslara, şirketlere ve her türlü kuruma doğrudan etiket veriyoruz. Sizin içinde mutlaka bir çözüm üretebiliriz.