Fastyre Etiket

Fastyre Etiket, kağıt bazlı olarak üretilen bu etiket diğer etiket çeşitlerine göre daha yoğun yapışkana sahiptir. 

Fastyre Etiket Kullanım Alanları

Zorlu yüzeylere yapışabilen fastyre barkod etiketi çuval, halı, kartela ve lastik etiketi olarak kullanımı tercih edilmektedir. Barkod yazıcıdan baskı alırken ribon kullanılmalıdır. İstenildiği taktirde yüzeyine logosunu, resim veya uyarı maddelerinin de baskısını yapabiliriz.

Fastyre Etiket Nedir? 

Fastyre etiket seçeneklerinin ham maddesi kâğıt bazlıdır. Aynı zamanda ürünler özel bir yapışkana sahiptir. Bu etiketler, kağıt bazlı olduklarından dolayı nem ya da su gibi etkenlere karşı dayanma gücü düşüktür. Fastyre etiket seçeneklerinin en temel özelliği, yapışkanlı taraflarının engebeli yüzeylere dahi son derece sıkı bir şekilde yapışmasıdır. 

Fastyre etiket seçenekleri, termal transfer baskı tekniği ile baskıya alınır. Baskı süreçlerinde de ribon olarak wax ya da wax resin ribon tercih edilir. Beyaz ya da gri renk tonları dışında isteğe bağlı olarak renkli baskısı çeşitleri de alınabilir.

Fastyre Ne İşe Yarar? 

Fastyre etiket çeşitlerine termal transfer tekniği ile basit şekilde baskı alınır. Termal transfer yöntemi ise ribon ile baskı almak anlamına gelir. Ribbon yöntemi ile baskı alınacak ise bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar vardır. Fastyre etikete baskı yaparken piyasada satışa sunulan ucuz, yan sanayi ya da Çin malı gibi ribbonlardan uzak durmak gerekir. Bu tarz ribbonlar ile alınan baskılar, kalite ve baskı ömrü açısından cazip değildir. 

Son derece parlak üst yüzeye sahip olan fastyre etiket çeşitleri hem düz yapıda hem de parlak renktedir. Üst yüzeyi yırtılabilir şekilde olan bu seçeneğin alt yüzeyi ise metal renktedir. Etikete ismini veren “tyre” ise bir tutkal çeşididir. Aynı zamanda bu tutkal, son derece kuvvetlidir.

En sık tercih edilen ve bilinen Fastyre Etiket çeşitleri kısaca şu şekilde sıralanabilir;

  • Fastyre etiket 
  • Baskılı Fastyre kuşe etiket 
  • Baskısız Fastyre kuşe etiket 
  • Kartela etiketi
  • Fastyre kuşe etiket 
  • Kumaş kartela etiketi 

Fastyre Etiket Nerelerde Kullanılır? 

Fastyre etiket çeşitleri, son derece geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu etiket modelleri genel olarak tekstil sektöründe sıklıkla kullanılır. Ürünler, tekstil sektöründe kartela etiketi olarak görev görür. Bunun yanı sıra farklı kullanım alanları da mevcuttur. Fastyre etiket seçenekleri hem lastik hem de çuval etiketi şeklinde de kullanılır. Bu açıdan bakıldığı zaman ürünlerin her zaman yoğun rağbet gördüğünü söylemek mümkündür. 

Fastyre Etiket Ölçüleri 

Fastyre etiket modelleri, ölçü açısından da kapsamlı bir yelpazeye sahiptir. Ürünler, bu açıdan da büyük avantaj sağlar. Fastyre etiketlerinin kullanım alanının son derece geniş olması, ölçü konusunda da yelpazenin genişlemesinde rol oynar. Bu bağlamda da herkesin kendi ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik seçenekler bulması, daha kolay bir hale gelir. 

Fastyre etiket seçenekleri arasında 100×20 mm, 100×25 mm, 100×30 mm, 100×35 mm ya da 100×130 mm gibi alternatifler vardır. Bunların yanı sıra 80×80 mm, 10×40 mm, 20×20 mm, 20×40 mm ya da 30×60 mm gibi farklı seçenekler de mevcuttur. Bu sayede ürünler farklı sektörlerde kullanıma kolayca hazır hale gelir. 

Fastyre Etiket Fiyatları 

Fastyre etiket fiyatları da her zaman merak edilen detaylar arasında yer alır. Özellikle düzenli kullanım yapan yerler için fiyat aralıkları, büyük önem arz eder. Ancak ürünler ile ilgili net bir satış rakamı söylemek mümkün değildir. Çünkü rakamların şekil almasında rol sahibi olan çok sayıda faktör vardır. 

Fastyre etiket fiyatları belirlenirken; marka, ölçü, adet ve kalite gibi detayların her biri doğrudan etkili olur. 20×20 mm etiket modelleri ile 100×120 mm etiket seçeneklerinin fiyat aralıklarının farklı olması gayet normaldir. Fiyat aralıkları üzerinde alım adetlerinin de etkisi vardır. Toplu ürün alımlarında ya da çoklu afetlerde fiyat açısından avantaj elde etmek mümkündür. 

Benzer ve ilginizi çekebilecek içerikleri inceleyebilirsiniz:

Fastyre Etiket Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Fastyre etiket çeşitlerinin en yaygın kullanım alanı nedir? 

Fastyre etiket modellerinin kullanım alanları son derece geniştir. Piyasada çuval ya da lastik etiketi şeklinde de anılır. Fastyre etiket çeşitleri çoğu zaman tekstil sektöründe kartela etiketi halinde kendine kullanım alanı bulur. Aynı zamanda bu ürünler, Ribbon baskısı için de en ideal etiket hammaddesidir.

Fastyre etiket modellerinin temel özellikleri nedir? 

Kağıt bazlı etiket grubunda yer alan Fastyre etiket çeşitleri, kağıt bazlı etiket modelleri ile aynı özelliklere sahiptir. Zorlanma gibi durumlarda yırtılma özellikleri vardır. Fastyre etiket çeşitleri, taşıyıcıları ile de ön plana çıkar. Bu etiketlerin taşıyıcıları da çift taraflı silikonlu yapıya sahip olur.

Whatsapp Teklif Al