Baskılı Ürün Etiketi

Baskılı Ürün Etiketi, her ürünün bir etiketi vardır. Dega Basım olarak ürün etiketinizi renklendirmek istiyoruz. Grafik tasarım bölümümüz, ürün etiketi tasarımını müşterinin isteğine göre hazırlayıp ürün etiketi örneklerine onay alır ve baskı sürecine geçilir. 

Özel Tasarım Baskılı Ürün Etiketi

Ürün etiketi fiyatı tasarımdaki renk sayısına ve kağıt kalitesine göre değişmektedir. Karton ürün etiketi, kraft etiket baskı, ipli ürün etiketi, kuşe ürün etiketi vb. tüm etiket çeşitlerine baskı yapabilmekteyiz.

Baskılı Ürün Etiketi Nedir? 

Baskılı ürün etiketi çeşitleri; ürünlerin fiyatı, kullanım şekli, ağırlığı, markası ve diğer tüm özellikleri hakkında bilgiler içeren kartlar olarak da kabul edilir. Hemen her üründe bulunması gerekli olan bu etiketler, müşterilere ürünlere dair detaylı bilgiler verir. Baskılı ürün etiketi çeşitleri genel olarak cam, metal ya da plastik gibi farklı ambalaj seçenekleri üzerine yapıştırılıp kullanılır.

Baskılı ürün etiketlerinin temel kullanım amacı; müşterilerin ürünleri yönelmesini sağlamak ve onların dikkatlerini çekmektir. Baskı ürün etiketlerinin kullanım amaçları da son derece kapsamlı bir yelpazede seyreder. Bu ürünlerin, firmaların satış yapmasını da büyük oranda kolaylaştırır. Aynı zamanda ürünlerin, müşteri gözündeki kalitesini de fazlasıyla artırır. Neticede etiketi yüksek kalitede olan bir ürün, müşterilerin gözünde de her zaman bir adım öndedir.

İlginizi Çekebilir: Barkod Etiketi

Baskılı Ürün Etiketi Ne İşe Yarar? 

Baskılı ürün etiketi çeşitleri, müşterileri ürünlerin istedikleri niteliklere yönelik olduğu konusunda ikna edici özelliktedir. Baskılı ürün etiketleri ile müşterilere aktarılmak istenen bilgileri görsel olarak da ifade etmek mümkündür. Bu noktada ise ürünleri farklı ve ayrı kılmaya yarayan özel dizayn etiketler tercih edilebilir. Aynı zamanda baskılı etiketler ile ürünlerin mali değeri de müşterilere aktarılır.

Baskılı ürün etiketlerinin kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmesi ve güzel bir dış tasarıma sahip olması, marka açısından algısı yaratmak konusunda son derece önemlidir. Bu sayede müşterilerin zihinlerinde firmanın ya da markanın kalitesine yönelik olumlu yönde izlenim oluşturulabilir. Baskılı ürün etiketi çeşitleri, firma ya da markanın müşteriler ile aralarında güven bağı oluşması noktasında da büyük avantaj sunar.

Baskılı Ürün Etiketi Nerede Kullanılır? 

Baskılı ürün etiketleri, kapsamlı bir çeşitlilik gösterir. Gıdadan içeceğe, kişisel bakımdan ilaca, temizlik ürünlerinden ambalajlamaya kadar pek çok alanda baskılı ürün etiketi tercih edilir. Tekstil sektöründe de güven kazanabilmek noktasında baskılı ürün etiketleri büyük öneme sahiptir. Bu güveni kazanıp devamlılık elde etmek için ürünlerin müşterilere hem görsel hem de yazılı olarak en iyi biçimde tanıtılması gerekir.

Hazır giyim sektöründe de sıklıkla kullanılan baskılı ürün etiketlerinin asıl amacı ürünlerin ham madde gibi içeriklerine bilgilendirmektir. Ayrıca yıkama talimatlarına dair de uyarmaktır. Baskılı ürün etiketleri, kişisel bakımda da yoğun rağbet görür. Müşterilerin algısını ve ürünlerin kullanıldığı alanda ön plana çıkması için dikkat çekici etiket tercih edilmesi önerilir. Farklı baskı teknikleri kullanılarak hem sıra dışı hem de şık tasarımlar yapılıp ürünlerin rağbetini yükseltmek gerekir. Kişisel bakım ürünlerinde çoğu zaman şeffaf ya da opak baskılı ürün etiketleri tercih edilir.

İlginizi Çekebilir: Ribon

Baskılı Ürün Etiketi Ölçüleri

Baskılı ürün etiketlerin kullanım yelpazesi, son derece geniştir. Bu nedenle ürünlerin boyutları da değişiklik gösterir. Gıda sektörü için kullanılan etiketler ile ilaç, kimya ya da kırtasiye gibi farklı sektörlerdeki ürünlerin boyutları birbirinden farklıdır. Dolayısıyla baskılı ürün etiketi ölçüleri de farklılık gösterir. Baskılı ürün etiketleri arasında farklı ihtiyaçlara yanıt veren ölçülerde seçenek bulmak mümkündür.

Baskılı Ürün Etiketi Fiyatları 

Baskılı ürün etiketi fiyatlarını etkileyen bazı unsurlar vardır. Etiketlerde kaç çeşit renk baskı uygulanacağı, fiyat aralıklarına direkt olarak etki eder. Bunun yanı sıra baskı sırasında kullanılacak etiket çeşitlerinin özellikleri de baskılı ürün etiketi fiyatları üzerinde rol oynar. Tüm bu detayların haricinde baskının yapılacağı etiketin boyutu ile sayısı da fiyat konusunda belirleyici bir unsur olarak ön plana çıkar.

Baskılı Ürün Etiketi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Baskılı ürün etiketi çeşitleri nelerdir? 

Baskılı ürün etiketi seçenekleri, teknolojinin gelişmesi ile beraber son derece zengin bir çeşitliliğe ulaşır. Pek çok farklı sektörde ve işletmede yaygın olarak kullanılan bu etiketlerin birkaç değişik çeşidi de vardır. Baskılı ürün etiketi çeşitleri arasında fiyat gösteren, barkodlu, şeffaf, kapatıcı ya da içten yapışmalı olan yoğun biçimde rağbet görür.

Baskılı ürün etiketi kullanım ömrü nedir? 

Baskılı ürün etiketi çeşitleri son derece kapsamlı olduğu için farklı koşullara dayanıklılık gösteren seçeneklere rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Kullanım alanına uygun bir seçim yapıldığı ve doğru malzemelerden üretilen etiketler tercih edildiği takdirde uzun süre deforme olmaz. Bu açıdan bakıldığı zaman baskılı ürün etiketi çeşitlerinin uzun süreli kullanıma sahip olduğu söylenebilir. 

 
Whatsapp Teklif Al