Termal Rulo Kağıt

Yazar kasa ya da pos rulosu olarak da bilinen termal rulo kâğıt, ısıyla reaksiyona girerek yazı ve sembollerin oluşmasını sağlayan bir kâğıt türüdür. Kullanım alanı ve amacına göre alternatif baskı olanakları sunan termal kâğıtların rulo halinde tasarımı termal rulo olarak adlandırılır.

Termal rulo kâğıtlar maliyet ve işlevsellik açısından avantajlı olduğundan toptan termal rulo kâğıt kullanımı da oldukça yaygındır. Parlak koruyucu yüzeye sahip olan termal kâğıtlar, etiket ve fatura gibi baskılar için en ideal sarf malzemeleridir. Termal kâğıt üzerindeki baskılar yağ, nem, ışık gibi dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Kâğıdın genişliği ve çapı baskıyı yapacak cihazların ölçülerine göre alternatif seçenekler sunar.

Termal Rulo Kağıt Nedir?

Termal rulo kâğıdın ne olduğunu anlamak için termal baskının ne olduğunu bilmek gerekir. İki farklı çeşit termal baskı yöntemi vardır. Bunlar direkt termal ve termal transferdir. Etiketler, kredi kartı slipleri, faturalar bu yöntemlerle basılır. 

Direkt termal baskıda mürekkep ya da toner kullanılmaz. Baskı cihazının kafa kısmında bulunan kimyasal malzemelere ısı uygulanarak baskı elde edilir. Termal transfer baskıda ise mürekkep ve ribon kullanılır. Termal baskılarda temel prensip ısıya odaklı işlevselliktir. 

Termal rulo kağıtlar ile kaliteli ve uzun ömürlü barkod etiketleri oluşturulabilir. Yazıcı ya da tarayıcı cihazlarda barkod basmak için baskı tekniğine, yazıcı modeline, barkotların kullanım standartlarına göre farklı özelliklere sahip termal rulo kağıtlar tercih edilebilir. 

Yapışkanlı Termal Rulo Kağıt

Yapışkan termal rulo kağıtlar işlevsellik ve pratik iş süreçleri açısından büyük kolaylık sağlar. Termal Rulo Kağıt 56×16 gibi ölçülerde yapışkanlı ürün seçenekleri vardır. Ürün etiketlerinde farklı ebatlarda ve farklı barkod içeriklerinde yapışkanlı termal kağıtlar kullanılır. 

Özel ya da standart ölçülerde üretilebilen yapışkanlı termal rulo kağıtlar pratik ve ekonomiktir. Çok çeşitli sektörlerde kullanılan yapışkanlı termal etiketlerden istenen verimi almak için doğru seçim yapmak önemlidir. Termal rulo kağıdın kullanılacağı yüzey, kullanım amacı, etiketin kullanım süresi veya kağıdı basacak cihazın marka ve modeli seçim yaparken dikkat edilmesi gereken önemli detaylardır. Yapışkanlı termal etiketlerin en büyük avantajı ribon gerektirmeden doğrudan baskı alınmasıdır.

Termal Rulo Kağıt Modeller

Pos rulosu, baskılı rulo gibi model seçenekleriyle farklı kullanım amaçlarına hitap eden termal rulo kâğıt modelleri ölçülerine göre de farklı alternatifler sunar. Termal Rulo Kağıt 80×40 modeli en çok kullanılan ölçü seçenekleri arasında yer alır. 

Baskılı olarak da tasarlanabilen termal rulo kâğıtlar yapışkanlı ya da yapışkansız tercih edilebilir. Yazar kasa rulosu, pos rulosu olarak kullanılan baskılı kağıtların arkasında işletmenin logo görselleri yer alabilir. Termal rulo seçenekleri arasında popüler olanlar;

 • Pos rulosu
 • Baskılı rulo
 • Yazar kasa rulosu
 • Sıramatik rulosu
 • El terminali rulosu
 • Medikal ruloları

Termal Rulo Kâğıt Teknik Şartnamesi Nelerdir?

Firmaların, kurumların, ,işletmelerin ihtiyaçları olan sarf malzemeleri hakkında teknik şartname düzenleme sistemleri vardır. Talep edilen malzemeler detaylı açıklamalar verilerek temini istenir. Genel olarak şartnamelerde şu tarz ifadeler bulunur;

 • Termal etiketin en ve boy ölçüleri
 • Termal etiketin bobin çapı
 • Bobin takozunun iç çapı
 • Malzeme kalitesi ile ilgili detaylar
 • Barkod okuyucuda okunabilme kriterleri
 • Talep edilen rulo adedi
 • Üretici firmadan çözüm beklentileri

Termal Rulo Kâğıt Fiyatları

Termal rulo kâğıtlar model, ölçü ve özel üretim isteklerine göre fiyatlandırılır. Toptan siparişlerde çok daha avantajlı fiyat olanakları bulunur. En iyi fiyatla yüksek kalitede termal rulo kağıt siparişi vermek için Dega Basım avantajlarından yararlanabilirsiniz. Sitemizde sizlere sunulan geniş ürün seçeneklerini inceleyebilir ya da daha detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Her zaman kaliteli ürünleri uygun fiyat avantajları ile sizlere sunmak için çalışıyoruz.

Termal rulo kağıt fiyatları seçeneklerinde uygun fiyatlar ve indirimler için bizi takip edebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı her zaman en iyi kalitedeki malzemeler ile tamamlayarak iş süreçlerinizin aksamadan yürümesini sağlayabilirsiniz.

Whatsapp Teklif Al