Wax Ribon

Wax Ribon, ekonomik baskı uygulamalarından kullanılan ribon çeşididir. Etiketleme maliyetini düşürdüğünden tercih edilen bir ribbon çeşididir. Transfer baskıda barkod yazıcı için gerekli olan ribon, baskı kalitesi açısından önemlidir. Hem ekonomik hem de kullanışlı olan wax ribon sektörde en fazla kullanılan ribon çeşididir. Ribon çeşitleri arasında popüler olmasının en önemli nedeni az maliyetle büyük işler başarmasıdır. Wax ribon etiket kullanım alanlarına göre en yaygın ribondur. Standart etiket uygulamalarında sıklıkla tercih edilir. Genel amaçlı kullanım için uygundur. Kâğıt bazlı etiketlere, kuşe, wellum, floresan, kırılgan etiketlere baskı yapmak için en ideal ribondur. Kuru ve nemli olmayan, aşırı sıcak ya da soğuk olmayan her türlü ortamda kullanılan etiketler için tercih edilebilir. Yüksek kalitede, çok yönlü wax ribon çeşitlerini sitemizde bulabilir, güvenilir marka farkıyla istediğiniz ürünleri tercih edebilirsiniz. Uygun fiyat seçenekleri ile güvenli şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Wax Ribon Kullanımı

Kağıt bazlı barkod etiketlerinde kullanılması tavsiye edilir. İstenilen ölçülerde üretimi gerçekleştirilen Wax Ribon, kullanılan barkod yazıcı marka ve modeli bilgisine göre de ölçülendirilmektedir. 

A410 Standart Wax Ribbon
A410 Standart Wax Ribbon

A410 Standart Wax Ribbon

A210 Extra Wax Ribbon
A210 Extra Wax Ribbon

A210 Extra Wax Ribbon      

110x74 Mt Wax Ribbon
110x74 Mt Wax Ribbon

110x74 Mt Wax Ribbon     

110x91 Mt Wax Ribbon
110x91 Mt Wax Ribbon

110x91 Mt Wax Ribbon    

110x300 Mt Wax Ribbon
110x300 Mt Wax Ribbon

110x300 Mt Wax Ribbon    

60x300 Mt Wax Ribbon
60x300 Mt Wax Ribbon

60x300 Mt Wax Ribbon    

80x300 Mt Wax Ribbon
80x300 Mt Wax Ribbon

80x300 Mt Wax Ribbon    

Wax Ribon Nedir?

%98 balmumu ve %2 reçineden meydana gelen wax ribon az enerji harcayarak kaliteli etiket baskı alma imkânı sağlar. Wax ribon yazıcı marka ve modeline göre tercih edilebilecek seçenekler sunar. En ekonomik ribon çeşidi olarak birçok farklı sektörde yaygın olarak kullanılır. Plastik, metalize ve kumaş bazlı etiketler dışında her türlü etiket için uygundur. 20 mm’den 200 mm’ye kadar talep edilen ebatlarda üretimi yapılabilir. 110×300 en çok tercih edilen wax ribon ölçüleridir. Az maliyetle yüksek verim almak istiyorsanız siz de wax ribon tercih edebilirsiniz. Yazıcı marka ve modeline göre, etiket niteliklerine göre istediğiniz özellikler wax ribon çeşitlerini sitemizde bulursunuz.,

Wax Ribonların Avantajları Nelerdir?

Wax ribonun en büyük avantajı ekonomik olmasıdır. En yaygın kullanılan wax çeşidi olmasının nedeni de ekonomik olmasından kaynaklanır. Maliyeti düşük ve hızlı etiket basmak isteyenlerin ilk tercihidir. Ekonomik olmasının yanında wax ribonun sağladığı birçok farklı avantaj vardır. Wax ribon sağladığı avantajlar;

  • Vellum etiketler, mat kuşe kâğıtlar, parlak kuşe kâğıtlarda yüksek baskı kalitesi sağlar.
  • Barkodların, etiket üzerindeki yazıların okunmasını kolaylaştırır.
  • 12 ips’ye kadar yüksek baskı hızıyla zamandan tasarruf sağlar.
  • Her türlü etikette yüksek derece mürekkep siyahlığı sunar.
  • Düşük enerjiyle mürekkep aktarılmasını sağladığından yazıcı kafasının ömrünü uzatır.
  • Kısa süreli kullanım için en ideal ribon seçeneğidir.

Wax Ribon Modelleri

Mükemmel kalitede baskı sonuçları için yazıcı ve baskı yapılacak malzemenin ribon ile uyumlu olması çok önemlidir. İçe sarım wax in ribon ve dışa sarım wax out ribon modelleri bulunur. Yazıcınız içe sarım şerit ya da dışa sarım şerit gerektiriyor olabilir. Sato ve Datamax gibi yazıcılarda içe sarım şerit kullanılır. Zebra marka gibi diğer yazıcılarda ise dışa sarım ribon şerit kullanılır. Ölçülerine göre de wax ribon modelleri farklı seçenekler sunar. A4 standart wax ribon en çok tercih edilen modellerden biridir. Ölçülerine göre wax ribon seçeneklerini sitemizden detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Wax ribon modelleri arasından seçim yaparken yazıcı arka ve modeline, etiket kullanım alanı ve amacına göre tercihlerinizi Dega Basım güvencesiyle yapabilirsiniz. Kalitesiz ribon kullanmak yazıcıya zarar verir. Baskı kalitesini düşürür. Bu nedenle tam olarak malzemeyle, makineyle uyumlu ribon tercih etmek gerekir. Yüksek kalite wax ribon çeşitlerini sitemizden inceleyebilir, uygun fiyat avantajlarıyla istediğiniz ürünlerin siparişini hemen verebilirsiniz.

Wax Ribon Fiyatları

En uygun maliyetli ribon çeşidi wax ribondur. Ancak wax ribon seçerken de kaliteye dikkat etmek gerekir. Wax ribon fiyatları ölçülere ve diğer özelliklere göre değişebilir. En iyi fiyatla yüksek kalitede wax ribon tercihini sitemizden yapabilirsiniz. Dega Basım yüksek kalite farkını yaşarken uygun fiyat avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Yazıcı modelinize ve etiket türüne göre en doğru tercihi yapmak için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Her zaman uygun fiyat seçenekleri ile sunduğumuz ürünleri güvenli ve kullanıcı dostu alışveriş imkanı sunan sitemizden satın alabilirsiniz.

  • Wax Ribon Ne Demek?

  • Wax Ribon Tüm Yazıcılar İçin Uygun Mudur?

  • Wax Ribon kimyasallara karşı dayanıklı mıdır?

  • Whatsapp Teklif Al