Kuşe Karton Etiket

Kuşe Karton Etiket, üst yüzeyi parlak kuşe olan bu karton etiket ürüne değer kattığı için genellikle ürün tanıtım kartı olarak kullanılmaktadır. Ön ve arka yüzeyine firmanızın logosunu bastıra bileceğimiz karton etiket markanızı ön planda tutacaktır. 

Kuşe karton etiket modelleri, her dönem yoğun rağbet gören ürün çeşitleri arasında yer alır. Kuşe tarzındaki karton etiket seçenekleri, farklı gramajlar ve kalınlıklara sahiptir. Ayrıca yapışkansızdır ve kağıt bazlı bir etiket çeşididir. Genel olarak tekstil sektöründe fiyat etiketi amaçlı şekilde tercih edilir. Hem baskılı hem de baskısız şekilde ve rulo halinde üretilir. Kuşe karton etiket çeşitlerinin her iki tarafına da son derece kolay bir şekilde baskı yapılabilir. İsteğe bağlı olarak bu etiket modellerinin üzerine selefon kaplama yapma olanağı da vardır. Termal karton etiketlere oranla sıcaklık ve ışığa karşı daha dayanıklı yapıya sahiptir. 

Kuşe Karton Etiket Kullanımı

Barkod yazdırma işlemini ribon ile yapabileceğiniz kuşe karton etiket silinmez ve net barkod baskı alabilirsiniz. Renkli kuşe karton etiket ihtiyacınız için grafik tasarım bölümü ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Kuşe Karton Etiket Ne İşe Yarar? 

Kuşe karton etiket modelleri, tür olarak kağıt bazlı bir etiket çeşididir. Bu tarz karton etiket seçenekleri, kağıt esaslı bir etiket çeşididir. Bundan dolayı ürünlerin PP opak etiket yani plastik bazlı etiket çeşitlerine göre yırtılma olasılığı daha yüksek durumdadır. Kuşe karton etiket modelleri, yırtılabilen bir kâğıt çeşidi olduğundan dolayı yapıştırıldıkları yerden sökülmeye çalışıldığı zaman yırtılır. Sökülmeye uğraşırken deforme olma ihtimalleri de söz konusudur. Kuşe karton tarzındaki etiket modelleri su, yağmur ya da alkol gibi dış etkilerden de deforme olabilir. Etiket piyasası genelinde en yoğun olarak kullanılan etiket türü şeklinde kabul edilir. Bu tarz etiket modellerinin çeşitli kuvvet derecelerine sahip yapışkanları mevcuttur.

Kuşe Karton Etiket Nerede Kullanılır? 

Kuşe karton tarzındaki etiket seçenekleri, üst yüzeyi parlak kuşe yapıdadır. Bu etiket, görünüm açısından değer kattığı için genel olarak ürünler tanıtım kartı amacıyla sıklıkla kullanılır. Ürünlerin hem ön hem de arka yüzeyine firmaların logosu bastırılabilir. Bu sayede bu tarz karton etiketler, markaları ön planda tutar. Barkod yazdırma işlemi ise ribon ile yapılabilecek kuşe karton etiketler silinmez. Bu sayede net şekilde barkod baskı alınabilir. Renkli kuşe tarzındaki karton etiket ihtiyaçları için Dega Basım gibi alanında uzman bir ekip ile iletişime geçmek yeterli olur.

Kuşe karton etiket seçeneklerine termal transfer yani Ribbonlu siyah karbon şerit tekniği ile baskı alınır. Ürünler nem, alkol, ısı ya da ışığa duyarlı şekildedir. Bu nedenle de kendi kendine kararma özelliğine sahiptir. Kuşe karton etiketlerine aynı zamanda termal transfer tekniği ile baskı alınır. Ribbonlu baskıya da son derece uygundur. Baskı aşamasında Wax ya da Wax-Resin türündeki ribbonlar kullanılır.

Kuşe Karton Etiket Ölçüleri 

Kuşe karton etiket ölçüleri de son derece kapsamlıdır. Bu sayede pek çok alanda kullanım amacıyla rahatlıkla tercih edilir. 90×60 mm ölçülerinde satışa sunulan kuşe karton etiket çeşitleri, günümüzde en yaygın rağbet gören seçenekler arasında yer alır. Bunun dışında da özel taleplere yönelik üretim yapma olanağı da vardır. Böylece pek çok işletme ihtiyaçlarına yönelik ürün seçimi yapabilirler. 

Kuşe Karton Etiket Fiyatları 

Kuşe karton tarzındaki etiket çeşitleri; sıklıkla ürün etiketleme alanında yaygın olarak kullanılır. Ürünlerin üzerine görsel değer kazandırması amacıyla özel ebatlarda üretim mevcuttur. Bu tarz karton etiket fiyatları da bu gibi unsurlar kapsamında şekil alır. Kuşe karton etiket seçeneklerinin yapıştırılacağı yüzeylere uygun çeşitli yapışkan türleri de bulunur. Hem uygun fiyat hem de düşük baskı maliyetinden dolayı kağıt bazlı etiket modelleri içerisinde en fazla tercih edilen etiketler seçeneklerinden biridir. Kuşe etiket modellerinin üst bölümleri pürüzsüz ve yarı parlak şekildedir. Kuşe karton etiket fiyatları farklı bütçelere hitap eder. Ölçü, marka ve adet gibi unsurlar fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir. 

Benzer sayfalarımız için ziyaret edebilirsiniz:

Kuşe Karton Etiket Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Kuşe karton etiket çeşitleri nelerdir? 

Kuşe karton etiket modelleri, temelde iki farklı gruba ayrılır. Bu gruplar ise; mat kuşe karton etiket ve parlak kuşe karton etiket şeklindedir. Ürünlerin her iki seçeneği de yoğun olarak rağbet görür. 

Kuşe karton etiket kullanım ömrü nedir? 

Kuşe karton etiket modellerinin raf ömrü ortalama bir sene şeklindedir. Ancak güneş ışığı, nem ya da ısıdan korunması durumunda bu ürünlerin raf ömrü dört yıla kadar çıkar. Bu açıdan da termal kuşe etiket modellerinden ayrılan bu tarz karton etiket seçenekleri, kullanım ömrü açısından da son derece zengin bir yelpazeye sahiptir.

Whatsapp Teklif Al