Barkod Etiketi

Barkot Etiketi, ürünlerin üzerine yapıştırılan ve barkod sitemi üzerinde takip edilmesini sağlayan bir etiket türüdür. Aldığımız ürün hakkında tüm bilgiler barkodlar üzerinde yazılıdır. Örneğin hangi ülkede üretildiği ve fiyatı gibi. Barkod etiketi, baskı tekniği açısından iki farklı çeşidi vardır. Bunlar; termal barkod etiketi ve termal transfer barkod etiketleridir. Barkod etiketi boyutları uygulanacak alana göre istenilen ölçülerde üretilmektedir. Termal barkod etiketi en çok tercih edilen etiket çeşididir. Renkli barkod etiketi yaptırmak kullanarak firmanızın marka bilinirliğini de arttırabilirsiniz.

Kuşe Etiket

Kuşe Etiket                        

Termal Barkod Etiket

Termal Barkod Etiket                  

Eko Termal Etiket

Eko Termal Etiket                  

Lamine Termal Etiket

Lamine Termal Etiket                  

Vellum Etiket

Vellum Etiket                        

PP Opak Etiket

PP Opak Etiket                        

Silvermat Etiket

Silvermat Etiket                        

Fastyre Etiket

Fastyre Etiket                        

Metalize Etiket

Metalize Etiket                        

Şeffaf Etiket

Şeffaf Etiket                        

Termal Karton Etiket

Termal Karton Etiket                  

Kuşe Karton Etiket

Kuşe Karton Etiket                  

Floresan Etiket

Floresan Etiket                        

Rulo Etiket

Rulo Etiket                        

Barkod Etiketi, ürünlerin üzerine yapıştırılan ve barkod sitemi üzerinde takip edilmesini sağlayan bir etiket türüdür. Aldığımız ürün hakkında tüm bilgiler barkotlara üzerinde yazılıdır. Örneğin hangi ülkede üretildiği ve fiyatı gibi. Barkod etiketi, baskı tekniği açısından iki farklı çeşidi vardır. Bunlar; termal barkot etiketi ve termal transfer barkod etiketleridir. Termal transfer barkod etiketleri ribon kullanılarak kâğıt üzerine yapılan baskı çeşididir. Vellum, data, opak, metalize ve kuşe etiket olmak üzere çeşitleri mevcuttur. Barkod ölçüleri kullanılacak alana göre farklılık gösterir. İstenilen tüm ölçülere göre termal etiket birçok firma tarafından yapılmaktadır.

Barkod Etiketi

Barkod Etiketi, barkod yazıcısına uygun şekilde talep edilen adet ve özelliklere göre üretilmesi mümkündür. Barkod etiketi fiyatları kullanılan kâğıdın kalitesine, istenilen ölçü ve adetlere göre değişmektedir. Termal etiketler daha çok rulo etiket olarak bilinmekte ve kullanılacak yazıcıya göre özel olarak imal edilmektedir. Daha çok barkod yazıcılar için kullanılan bu etiketler için özel kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Böylece kâğıt üzerine baskı almak kullanılan özel maddeler sayesinde mümkün olur.

Termal Barkod Etiketi

Barkod Etiketi, bazı özel ürünler ve özellikle gıda maddesi ambalajları için baskılı barkod etiketi tercih edilmektedir. Bu ürünler arasında cam, pet şişe, plastik gıda kutuları ve bazı organik ürünler için baskılı barkod kullanılmaktadır. Renkli etiket kâğıdı kullanılarak üretilen renkli termal etiket ise farklı sektörler tarafından tercih edilmektedir. Bununla birlikte standart olarak üretilmiş ve kullanıma hazır barkot etiketi satın alınabilir. Zaten lazer yazıcı cihazları için üretilen barkot etiketi boyutları genellikle standart ebatta üretilmiş ve satışa sunulmuştur.

Renkli Barkod Etiketi

Barkod Etiketi, genel anlamda üç çeşit olarak üretilir. Bunlar; Kâğıt bazlı etiket türleri, plastik bazlı etiket türleri ve kumaş bazlı etiket türleridir. Barkod makinesi etiketi almak istediğinizde ne amaçla kullanacağınız ve hangi ürünler üzerine yapıştıracağınız önemlidir. Kuşe etiket, termal karton etiket vb. kâğıt bazlı etiketlerdir ve yırtılabilirler. Plastik etiketler ise demirbaş etiket, opak etiket ve güvenlik etiketi vb. etiketlerdir. Termal etiketler piyasada en çok satılan etiket türlerindendir. Daha çok terazi etiketi ,koli etiketi olarak kullanılmaktadır. Görüldüğü üzere piyasada farklı amaçlar için imal edilmiş birçok barkod çeşidi vardır. Dolayısıyla termal barkod etiketi fiyatları da birbirinden farklıdır. Alacağınız termal barkot etiketinin. Kumaş, kâğıt, kuşe, plastik veya renkli olması, etiketlerin ölçüsü ve ebatı bu fiyatları belirleyen en önemli özellikler arasındadır.