Barkod Etiketleri

Barkod etiketi ürünleri tanımlayan, sistemdeki karşılıklarını okumayı sağlayan işlevsel bilgi etiketleridir. Ürünlerin stoğa giriş çıkışında, satış işlemi sırasında ve ürün hakkında yapılacak tüm işlemlerde bu etiket tanımlayıcı kod görevi görür. Ürün çeşitliliğine göre barkod etiketlerinin de tasarımları değişir. Ürün bilgilerini dijital ortamda tanımlamak için kullanılan barkod etiketlerinde, ürün fiyat bilgisi ve ürünün nerede üretildiği gibi bilgiler yazılıdır. Baskı ve etiket çözümleriyle fark yaratan firmamız işlevselliği ile verimliliği artıracak ve marka bilinirliğine katkı sağlayacak yüksek kalite barkod etiket çeşitleri sunar. Ürün çeşidine, kullanım niteliklerine ve bütçenize göre etiket fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuşe Etiket

Kuşe Etiket                        

Termal Barkod Etiket

Termal Barkod Etiket                  

Eko Termal Etiket

Eko Termal Etiket                  

Lamine Termal Etiket

Lamine Termal Etiket                  

Vellum Etiket

Vellum Etiket                        

PP Opak Etiket

PP Opak Etiket                        

Silvermat Etiket

Silvermat Etiket                        

Fastyre Etiket

Fastyre Etiket                        

Metalize Etiket

Metalize Etiket                        

Şeffaf Etiket

Şeffaf Etiket                        

Termal Karton Etiket

Termal Karton Etiket                  

Kuşe Karton Etiket

Kuşe Karton Etiket                  

Floresan Etiket

Floresan Etiket                        

Rulo Etiket

Rulo Etiket                        

Barkod Etiketi Nedir?

Barkod Etiketi, barkod yazıcısına uygun şekilde talep edilen adet ve özelliklere göre üretilmesi mümkündür. Barkod etiketi fiyatları kullanılan kâğıdın kalitesine, istenilen ölçü ve adetlere göre değişmektedir. Termal etiketler daha çok rulo etiket olarak bilinmekte ve kullanılacak yazıcıya göre özel olarak imal edilmektedir. Daha çok barkod yazıcılar için kullanılan bu etiketler için özel kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Böylece kâğıt üzerine baskı almak kullanılan özel maddeler sayesinde mümkün olur.

Barkod Etiket Modelleri

Model olarak etiketler 3 ana gruba ayrılır. Bunlar kâğıt bazlı etiketler, plastik bazlı etiketler ve kumaş bazlı etiketlerdir. Kâğıt etiketlerin öne çıkan özelliği yırtılabilir olmalarıdır. Plastik etiketler ise esneyebilen etiketler olarak farklı kullanımlara hitap eder. Yıkama talimatı gibi tekstil için kullanılan kumaş etiketler ise saten akmaz gibi etiketlerdir. 

Kâğıt bazlı olan etiketler

Bunlar kuşe, lamina termal, floresan etiketlerin yanı sıra termal karton etiket tarzındaki etiketlerdir.

Plastik bazlı olan etiketler

Bunlar opak, mat, silver mat etiketlerin yanı sıra demirbaş ve güvenlik etiketi tarzındaki etiketlerdir.

Kumaş bazlı olan etiketler

Bunlar saten akmaz etiketi ve yıkama talimatı etiketi gibi etiket çeşitleridir.

Barkod etiketleri, baskı tekniği açısından ikiye ayrılır. Baskı barkod etiketleri farklı özellikleriyle ürün türüne göre seçim yapma olanağı sunar. 

Termal transfer barkod etiketler

Kâğıt üzerine ribon ile uygulanır. Toz, ısı ya da nem gibi dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle de sağlık, gıda, kimya, tekstil ve otomotiv gibi sektörlerde tercih eldir. Bu tarz etiketlerin data, kuşe, vellum, opak, metalize, ve termal transfer karton gibi birbirinden farklı olan çeşitleri vardır.

Termal barkod etiketler

Termal laminenin kâğıt üzerine uygulanmasıyla elde edilir. Işık, ısı, alkol ve neme karşı duyarlı olan bu etiketlerin kendine kararma özelliği vardır. Top termal ve eko termal olmak üzere iki çeşit olarak tercih edilebilir. Bu etiketler genellikle barkod etiket yazıcılar için kullanılır. Bazı özel ürünler ve özellikle gıda maddesi ambalajları için baskılı barkod etiketi tercih edilmektedir. Bu ürünler arasında cam, pet şişe, plastik gıda kutuları ve bazı organik ürünler için baskılı barkod kullanılmaktadır. Renkli etiket kâğıdı kullanılarak üretilen renkli termal etiket ise farklı sektörler tarafından tercih edilmektedir. Bununla birlikte standart olarak üretilmiş ve kullanıma hazır barkod etiketi satın alınabilir. Zaten lazer yazıcı cihazları için üretilen barkod etiketi boyutları genellikle standart ebatta üretilmiş ve satışa sunulmuştur.

Renkli barkod etiketi

Genel anlamda üç çeşit olarak üretilir. Bunlar; Kâğıt bazlı etiket türleri, plastik bazlı etiket türleri ve kumaş bazlı etiket türleridir. Barkod makinası etiketi almak istediğinizde ne amaçla kullanacağınız ve hangi ürünler üzerine yapıştıracağınız önemlidir. Kuşe etiket, termal karton etiket vb. kâğıt bazlı etiketlerdir ve yırtılabilirler. Plastik etiketler ise demirbaş etiket, opak etiket ve güvenlik etiketi vb. etiketlerdir. Termal etiketler piyasada en çok satılan etiket türlerindendir. Daha çok terazi etiketi ,koli etiketi olarak kullanılmaktadır. Görüldüğü üzere piyasada farklı amaçlar için imal edilmiş birçok barkod çeşidi vardır. Dolayısıyla termal barkod etiketi fiyatları da birbirinden farklıdır. Alacağınız termal barkot etiketinin. Kumaş, kâğıt, kuşe, plastik veya renkli olması, etiketlerin ölçüsü ve ebatı bu fiyatları belirleyen en önemli özellikler arasındadır.

Sitemizde çok geniş seçenek alternatifinde etiket bulma imkânınız vardır. Kuşe etiketlerden termal etiketlere, eko termal etiketlerden lamina termal etiketlere, vellum etiketlerden opak etiketlere, silvermat etiketlerden fastyre etiketlere, metalize etiketlerden şeffaf etiketlere, termal karton etiketlerden kuşe karton etiketlere ya da floresan etiketlerden rulo etiketlere kadar tüm etiket çeşitlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Ürün çeşidine en verimli ve ekonomik seçimi yapmak için uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Barkod Etiket Ölçüleri

Ürüne ve kullanım amacına göre barkod ölçüleri değişir. Barkod etiket boyutlarının seçimi hız, işlev ve uyum açısından önemlidir. Ölçü belirlerken her zaman etiketin nereye yapıştırılacağına bakmak gerekir. Barkod etiketlerinin ölçüleri milimetre olarak ifade edilir. 30×20, 35×25, 40×20, 50×20, 40×40, 60×25 şeklinde boyut seçenekleri mevcuttur. Tüm barkod ölçülerinde etiket seçeneklerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Ürünlere, barkod okuyucu sisteminize ve diğer detaylara göre seçim yapabilirsiniz. Sizin için en verimli ve ekonomik etiket çözümlerini sunan Dega Basım olarak etiket ölçüleri ve diğer tüm detaylarda size her an destek olmaya hazırız.

Barkod Etiket Fiyatları

Barkod etiketleri ürüne, kullanım alanına, barkod okuma sistemine göre farklı seçenekler sunar. Etiketin türüne ve özelliklerine göre fiyatlar da değişir. İşlevselliği yüksek ve uzun ömürlü barkod etiket çeşitlerini sitemizden uygun fiyat avantajlarıyla satın alabilirsiniz. Sektör ve cihaz uyumluluğuna göre barkod etiketi çözümleri sunan Dega Basım olarak ekonomik fiyat olanakları sunuyoruz. Seçtiğiniz ürünler için bizden kolaylıkla fiyat teklifi alabilirsiniz. İş verimliliğinizi arttıracak, iş süreçlerini kolaylaştıracak barkod etiket çözümlerini sizin için uygun fiyatlarla sağlıyoruz.

Barkod Etiketleri Neye Göre Seçilir?

Barkod etiketlerinin işlevsel olarak kullanılabilmesi ve işi kolaylaştırması için belli kriterlere göre seçilmesi gerekir. Her sektörün farklı ürün çeşitlerine göre tercih edilecek barkod etiketleri vardır. Genel olarak barkod etiketi seçerken şu kriterlere göre seçim yapılmalıdır;

  • Kullanılan barkod okuyucusunun türü
  • Etiketin kullanılacağı ürünün yapısal özellikleri
  • Etiketin yapıştırılacağı alan özellikleri
  • Kullanılacak kâğıdın koruma koşulları
  • Ürünün raf ömrü ve ürünün nerede muhafaza edildiği
  • Ürünün uzun vadeli dayanıklılık gerektirip gerektirmediği

Barkod Etiketleri Nasıl Yazdırılır?

Barkod etiketlerini yazdırmak için kullanılan barkod etiket programı kullanılır. Ticari yazılımlardan veri alarak barkod basabilen bu program, hızlı ve kolay şekilde toplu etiket basma olanağı sağlar. SQL verilerini mevcut muhasebe programından çekerek istediğiniz barkodları basma imkânı sunar. MS Excel, Word, Text, Access, Oracle, Paradox, DBF ve diğer ODBC tarzındaki kaynaklardan mevcut olan verileri alarak işlemleri rahatlıkla gerçekleştirir. 

Whatsapp Teklif Al