Floresan Etiket

Floresan Etiket, canlı fosforlu renklere sahip olan etiket kırmızı, turuncu, sarı, yeşil gibi renklerde kendinden boyalı olarak üretilmektedir. Transfer wax ribon ile baskı yapılmaktadır.

Floresan Etiket Kullanım Alanları

Firmaların genellikle uyarı, dikkat, tehlike gibi kavramları belirtmek için kullandıkları floresan renkli etiketlerdir. Depoları red etiketi ve onay etiketi olarak sık sık kullandığı etiket çeşididir. Detaylı bilgi ve numune talebi için bizimle iletişime geçiniz.

Floresan Etiket Nedir? 

Floresan etiket çeşitleri, kağıt bazlı bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda orijinal floresan renkleri olan etiket çeşididir. Kağıt bazlı yapıya sahip olmasından dolayı su, nem, ısı ya da buna benzer dış ortam faktörlerine karşı dayanıklılık oranları daha azdır. Ürünlerin zemin rengi kendinden orijinal boyalıdır. Bu etiketler, seçenekleri genel olarak depo ya da arşiv gibi kapalı mekanlarda tercih edilir. 

Floresan etiket seçeneklerinin kullanılmasının en büyük nedenlerinden biri de üretim yapan firmaların kendi ürünlerini ayırt ederken karıştırmamalarına kolaylık sağlamalarıdır. Floresan etiket seçeneklerinin sarı, turuncu, kırmızı, mavi ve yeşil şeklinde 5 ana rengi vardır. Floresan tarzındaki etiket seçenekleri, kağıt bazlı bir yapıda olduğundan dolayı termal transfer tekniği kullanılarak baskı alınır. Baskı sırasında kullanılması gereken ribbon türü ise Wax ya da Wax-Resin olmalıdır.

Floresan Etiket Ne İşe Yarar? 

Son derece canlı yani fosforlu renk tonlarına sahip olan floresan etiket modelleri, genel olarak ayrımların net bir şekilde yapılması gereken yerlerde tercih edilir. Kuşe karton etiket modellerine zemin baskısı yaptırmak yerine halihazırda satışa sunulan floresan etiket seçeneklerini tercih etmek, etiket maliyetlerini ortalama %30 oranına kadar düşürür. Ayrıca bir etikete zemin baskı yani zemin rengi yaptırdıktan sonra yeniden o zemin baskılı kısma ribbon ile baskı almak daha zor bir hale gelir. Bu durum ise kaliteyi büyük ölçüde düşürür. Bu nedenle kendinden renkli yapıya sahip etiketleri tercih etmek daha mantıklı bir hareket olur.

Floresan Etiket Nerede Kullanılır? 

Kağıt etiket grubunda yer alan floresan etiket modelleri, kendinden renkli yapıya sahip bir etiket çeşidi. Bununla beraber son derece canlı ve dikkat çeken renk tonlarına sahiptir. Kağıt bazlı etiket modellerinin tüm özelliklerini bünyesinde barındırır. Floresan tarzı etiket seçenekleri, yırtılabilen bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda su ve neme karşı da dayanıksız yapıdadır. Bu nedenle ürünler, genel olarak kapalı mekanlarda kullanım için son derece uygundur. 

Floresan etiket modelleri, arşiv ve depo gibi alanlar başta olmak üzere pek çok kapalı mekanda rahat bir şekilde kullanılabilir. Ürünlerin boyası fosforlu özelliği sahiptir. Bu sayede son derece dikkat çekici ve göz alıcı bir görünüm kazanır. Bu detay ise özellikle ön plana çıkması gereken ve dikkat çekmesi istenen ürünler üzerinde sıklıkla tercih edilmesine katkı sağlar. Aynı zamanda bu etiketler, farklı ürünlerin birbirinden daha kolay ve daha net bir şekilde ayrılmasına da olanak tanır. 

Floresan Etiket Ölçüleri 

Floresan etiket ölçüleri, seçim aşamasında dikkat edilen en önemli unsurların başında yer alır. Bu ürünlerin ölçüleri de son derece kapsamlıdır. Bu sayede farklı kullanım alanlarına rahat bir şekilde hitap eder. 12×21 mm gibi özel ölçülerde de floresan etiket modellerinin üretimi yapılır. Dega Basım ile tüm seçenekleri inceleyip rahat biçimde seçim yapma imkanı vardır. 

Konu ile ilgili benzer kategorileri inceleyebilirsiniz:

Floresan Etiket Fiyatları 

Floresan etiket çeşitleri de seçim yaparken rol sahibi olan en mühim faktörler arasında yer alır. Floresan etiket fiyatları üzerinden rol sahibi olan unsur sayısı son derece fazladır. Ölçü detayı ise bu unsurların başında gelir. Ürünlerin ölçüleri fiyat skalasını doğrudan etkiler. Tüm bu detayların yanı sıra alım adeti ve markanın da fiyat skalası üzerinde rol sahibi olduğu bilinir. Floresan etiket modelleri için yapılan çoklu alımlarda fiyat açısından avantaj elde etme imkanı mevcuttur. Ancak bu tip unsurlar nedeniyle satış rakamları için net bir fiyat vermek mümkün değildir. 

Floresan Etiket Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Floresan etiket renk tonları nelerdir? 

Floresan etiket modelleri, canlı ve fosforlu renk tonları ile ön plana çıkar. Bu etiket modellerinin toplamda 5 farklı renk tonu vardır. Kırmızı, sarı, yeşil, mavi ve turuncu renkleri floresan etiket çeşitlerinin ana tonları arasındadır. 

Floresan etiket özellikleri nelerdir? 

Yırtılma özelliğine sahip olan floresan etiket modelleri, tıpkı diğer kağıt etiket çeşitlerinde olduğu gibi nem, su ve birtakım kimyasal etkilere karşı ne yazık ki dayanıksız yapıdadır. Bu seçenekler, Plastik etiketlere oranla daha ucuzdur. Bunun yanı sıra kuşe ve vellum etiket modellerine oranla da daha yüksek bir maliyet sunar. Aynı zamanda floresan etiler seçenekleri, ribon baskısına da uyumludur.

Whatsapp Teklif Al