Lamine Termal Etiket

Lamine Termal Etiket, yüzeyindeki termal ilacın barkod yazıcısının ısısı ile yanarak barkodların meydana gelmesini sağlar.

LaminTermal Etiket Özellikleri

Lamine termal barkod etiket, eko termal etiketlere göre daha dayanıklı olması ile ön plana çıkmaktadır. Termal yüzeyi lamine edilen bu etiket cinsi, dış etkenlere dayanıklı kağıttan yapılır. Eko termal etikete göre fiyatı %30 yüksekdir. Renkli termal etiket olarak da üretilebilen bu etiket fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

25x60 Lamine Termal Etiket
25x60 Lamine Termal Etiket

25x60 Lamine Termal Etiket

Lamine Termal Etiket Nedir? 

Lamine termal etiket; yırtılma özelliğine sahip olan kağıt etiket çeşitleri arasında yer alır. Tıpkı kuşe etiket gibi bu seçeneğin de üst yüzeyi mat şekildedir. Aynı zamanda düz yapıda ve beyaz renktedir. Bu seçenek ile direkt olarak termal baskı yöntemi kullanılarak yani barkod yazıcı aracılığıyla ribonsuz baskı alınabilir. 

Lamine termal etiket seçenekleri, klasik termal etiketlere oranla daha kaliteli bir termal kaplama detayına sahiptirler. Bu sayede daha uzun ömürlü kullanım ve dayanıklılık sunar. Lamine termal etiket seçeneklerinin birden fazla çeşidi vardır. Bunlar kısaca şu şekilde sıralanabilir;

  • Akrilik yani standart, 
  • Hotmelt yani kuvvetli yapışkan, 
  • Nonperm yani iz bırakmayan, 
  • Deepfrezee yani soğuğa dayanıklı ve tutkallı.

Lamine Termal Etiket Ne İşe Yarar? 

Lamine termal etiket çeşitleri; kendiliğinden termal özelliğe sahip olan ve ribona ihtiyaç duyulmadan baskı alınabilen bir etiket seçeneğidir. Baskı esnasında termal barkod yazıcı modellerinin ısı uygulaması ile beraber bu etiketin yüzeyinde yer alan termalin eritilmesi yani yakılması sonucunda baskı meydana gelir. Beyaz renge sahip olan bu etiketlerin kullanım ömrü ise son derece uzundur. Özellikle eko termal etiketler çeşitlerine oranla daha uzun ömürlü kullanım sunar.

Lamine Termal Etiket Nerelerde Kullanılır? 

Lamine termal etiket çeşitleri; genel olarak gıda sektöründe tercih edilir. Aynı zamanda tüketim oranının hızlı olduğu sektörlerde de kullanılır. Aynı zamanda hastane ve kargo firmaları tarafından yoğun rağbet gören bir termal etiket çeşididir. Bu seçenekler; mobil kullanım alanlarında da sıklıkla tercih edilir. Çünkü mobil kullanım alanlarında çoğu zaman ribonsuz termal barkod yazıcılar uygulanır. Eko termal etiket çeşitlerinin yeterli olmadığı ve daha uzun ömürlü kullanım istenen tüm alanlarda bu seçenekler sıklıkla kullanılır.

Lamine Termal Etiket Ölçüleri 

Lamine termal etiket çeşitlerinin ölçüleri de son derece kapsamlıdır. Dar, geniş, uzun ya da kısa gibi akla gelebilecek pek çok formda ürün çeşidi bulunur. Ürünlerde standart bir ölçü yoktur. Pek çok farklı ölçüde üretim yapılır. Bu sayede de ürünler son derece geniş bir kitleye hitap etmeyi başarır. Dega Basım ile ihtiyaç duyduğunuz lamine termal etiket çeşidini dilediğiniz ölçüde satın alabilirsiniz. 

İlginizi çekebilir; Barkod etiketi

Lamine Termal Etiket Fiyatları 

Lamine termal etiket çeşitlerinin satışa sunulduğu fiyat aralıkları da pek çok kişi tarafından merak edilen bir konudur. Lamine termal etiket fiyatları; çok sayıda unsur kapsamında şekil alır. Bu nedenle de belli bir fiyat verilmesi mümkün olmaz. 

Lamine termal etiket fiyatları üzerinde etkili olan etmenler arasında; ölçü, adet ve marka gibi detaylar büyük önem arz eder. Ürün fiyatları da ürünlerin bu detaylarına göre belirlenir. Belirlenen satış rakamları da genel olarak farklı bütçelere hitap edecek şekilde geniş bir yelpazededir. Aynı zamanda toplu alımlarda ekstra fiyat avantajı elde etme durumları da söz konusudur. 

İlginizi çekebilir; Ribon

Lamine Termal Etiket Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Lamine termal etiket kullanım ömrü ne kadar? 

Termal etiket çeşitlerini kullanan sektörler, çoğu zaman bu etiketlerin ömürlerinin 3 ile 6 ay civarı olduğu alanlarda tercih ederler. Lamine termal etiket çeşitleri ise 6 ile 9 ay gibi bir kullanım ömrüne sahiptir. Bu ömrü başarılı bir şekilde tamamlayan lamine termal etiketlerin üzerinde yer alan baskı, zaman geçtikte uçar. Bunun ardından da etiketin dış etkenlere maruz kalan kısımları kararmaya başlar. Etiketleri ışık ve ısıdan koruyarak kullanım ömrünü uzatmak mümkündür. Lamine termal etiket çeşitlerinin kullanım ömrü eco termal etiket seçeneklerine oranla daha uzun süreli şekildedir. Ürünlerin fiyat aralıkları da bu detaylar kapsamında şekil alır.

Lamine termal etiket çeşitlerinin avantajları nelerdir? 

Lamine termal etiketler, son derece uzun ömürlü kullanım sunar. Bu kullanım ömrü; seçeneklerin en avantajlı yanı olarak kabul edilir. Aynı zamanda bu etiket türü kullanılırken baskı esnasında ribbona ihtiyaç duyulmaz. Bu da baskı maliyetini büyük oranda düşürür. 

Lamine yani top termal etiket çeşitlerinin yüzey kısımlarında yer alan termal tabakanın üstünde ekstra olarak koruyucu bir tabaka bulunur. Bu koruyucu tabaka ise etikete yapılan baskının daha uzun süre net şekilde görünmeye devam etmesini sağlar. Bu sayede ürünler. hem zaman hem bütçe hem de enerji açısından tasarruf imkanı sunar. 

Whatsapp Teklif Al