Termal Terazi Etiketi

Termal Terazi Etiketi, terazilerde tartım bilginin döküldüğü bu etiket termal aktarım uygulanarak baskı alınır. Mürekkep veya ribon kullanılmaz. Termal etiket eko terma ve lamine termal olarak 2 çeşide ayrılır. Kısa süreli kullanımlar için eko termal kullanılmalıdır. Uzun süreli ve suya dayanklı olması isteniliyorsa lamine termal terazi etiketi kullanılmalıdır. Firmamız bünyesinde istenilen ölçü ve kağıt kalitesinde etiket üretimi yapmaktayız.

Termal Terazi Etiketi,  Dega Basım’da bulabileceğiniz ürünlerden biridir.  Toptan terazi etiketi siparişleriniz için uygun fiyatlar vermek üzere çalışıyoruz. Barkodlu terazi kullanımlarınızda, etiket basan terazi kullanımlarınızda, rulo market kullanımlarınızda kolaylıkla kullanabileceğiniz etiketler için bizi arayabilirsiniz. Terazi etiket ölçüleri bilgilerinizi verdiğiniz siparişlerinizi en kısa sürede ulaştırmak bizim işimiz. Termal barkod etiketi, termal etiket için uzman ekibimizden destek alınız. 

Termal Terazi Etiketi

Terazi etiketi nasıl takılır? Sorusunu cevaplamak için terazinizin marka ve modeli çok önemlidir. Bu açıdan yanlış bir işlem yapılmaması adına mutlaka kullandığınız markanın kılavuzu ve internet sitesinden destek almalısınız. Yapışkan etiketin altındaki yapışkandır. Etiketin uygulandığı yüzeye yapıştırma işlemini başlatan yapıştırıcıyı etkinleştirmek için basınç gereklidir. Etiketin uygulamaya yapışmasını ve ürünün kullanım ömrü boyunca kalmasını sağlamak için doğru yapıştırıcıyı seçmek önemlidir.

Terazi Etiketi Nasıl Takılır?

Soğutucudan dondurucuya, kalıcıdan çıkarılabilirliğe kadar gereksinimlerinizi karşılamak için çeşitli yapıştırıcılar sunuyoruz. Aşağıdaki ana etiket türlerinden bazılarını açıkladık ve etiket profesyonelleri ekibimiz ihtiyaçlarınız için doğru yapıştırıcı konusunda size tavsiyede bulunmaktan memnuniyet duyar. Dega Basım ücretsiz uzman danışmanlığı için lütfen bizimle iletişime geçin. Etiketlerde kullanılan yapışkanlar çok önemlidir. Bu ayrıntıyı ve neyi kullandığınızı bilmek hakkınızdır. Bu yüzden etiketlerde kullanılan yapışkan türlerine de bir göz atalım. 

Sıcak Eriyik Yapıştırıcılar

Sıcak eriyik yapışkanlar, genellikle yüksek ilk yapışkanlığa sahip kauçuk esaslı yapıştırıcılardır. Yapıştırıcıya basınç uygulandığında ve bir yüzeye temas ettiğinde, yapıştırıcı “sertleşmeye” ve uygulandığı yüzeyi tutmaya başlar. Yapıştırıcı, akrilik yapıştırıcılara kıyasla daha yumuşaktır ve pürüzsüz olmayan yüzeylerde mükemmel yapışma sağlamak için geri dönüştürülmüş karton gibi pürüzlü yüzeylere taşabilir. Kauçuk esaslı olduklarından yüksek sıcaklıklara ve UV ışınlarına karşı düşük direnç gösterirler ve bu nedenle uzun süre dışarıda kullanılmamalıdırlar.

Akrilik Yapıştırıcılar

Akrilik yapıştırıcılar sıcak eriyik yapıştırıcılardan kimyasal olarak farklıdır ve iyi UV ve ısıya dayanıklı özelliklere sahiptir. Yapıştırıcıya basınç uygulandığında ve bir yüzeye temas ettiğinde, yapıştırıcı sıcak eriyene kıyasla daha düşük bir başlangıç ​​yapışkanlığına sahip olacaktır, ancak sonraki 24 saat içinde yapışma yüksek bir seviyeye çıkacaktır. Yapıştırıcı sıcak eriyik kadar yumuşak olmadığı için geri dönüştürülmüş karton gibi pürüzlü yüzeylerde iyi performans göstermez. Sert yapısından dolayı akrilik yapıştırıcılar dönüşüm için daha kullanıcı dostudur, çünkü yapıştırıcı etiketin kenarlarının dışına akma eğiliminde değildir.

Çıkarılabilir Yapıştırıcılar

Çıkarılabilir yapıştırıcılar, uygulama sırasında yüzeyi kavramak için yeterli yapışmaya sahiptir, ancak yapıştırıcının daha yüksek bir yapışma seviyesine ulaşmasını önleyen bir durumda kalır. Bu, etiketin bir dereceye kadar yeniden konumlandırılabilirliği veya çıkarılabilirliğini sağlar. Çıkarılabilir yapıştırıcıların performansı, etiketin uygulandığı yüzeyden ve etiketin maruz kaldığı sıcaklık aralığından büyük ölçüde etkilenebilir. Bu değişken faktörlerden dolayı uygunluk için çıkarılabilir yapıştırıcıları denemeyi her zaman öneriyoruz. 

Whatsapp Teklif Al