A4 Etiket Kağıdı Şablonu

A4 Etiket Kağıdı Şablonu, Bir şablon hazırlarken, boyutları doğru yapmak çok önemlidir. Ancak tüm bu ölçümleri düz tutmak, özellikle kullanılan terimleri bilmiyorsanız biraz zor olabilir. Özellikle, insanları diğerlerinden daha sık şaşırtmaya eğilimli iki terim vardır: “marj” ve “adım”.

A4 Etiket Şablonu Nasıl Oluşturulur? 

Kenar boşlukları, sayfanın kenarındaki varsa boş alanı oluşturur. Böylece biz bir:

  • TOo Marjin: sayfanın üstünden, üst etiketin üst kenarına / sayfadaki etiket sırasına kadar olan ölçüm
  • Alt Marjin: sayfanın altından, son etiketin alt kenarına / sayfadaki etiket sırasına göre ölçüm
  • Sol Marjin: yaprağın ilk etiketinin / etiketinin sol kenarına doğru yapılan sayfadaki ölçüm
  • Sağ Marjin: Sayfadaki son etiketin / etiket sütununun sağ kenarına yapılan ölçüm

Belki biraz daha kafa karıştırıcı olan, genellikle “yatay aralık” ve “dikey aralık” olarak adlandırılan “aralık” dir. Bu ölçümler, etiketlerin aralarındaki boşlukları dikkate alır. Etiketlerin altında ve üstünde dikey ve etiketlerin solunda ve sağında yataydır.

A4 Etiket Kağıdı Şablonu

Dikey aralık, ilk etiketin üstünden altındaki etiketin üstüne kadar ölçüm olarak tanımlanır. Yatay aralık, ilk etiketin sol kenarından yanındaki etiketin sol kenarına yapılan ölçüm olarak tanımlanır.

Şablon Oluştururken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Word’de özel bir a4 etiket şablonu oluşturuyorsanız, dört kenar ölçümü (varsa), etiketlerin yüksekliği ve genişliği, her satırdaki etiket sayısı, her sütundaki etiket sayısı girmeniz gerekir.  Şablonlarımız ızgara şeklinde ayarlandı ve mümkün olduğunda, etiketler arasındaki boşlukların nerede olduğunu göstermek için satırlar veya sütunlar eklendi. Bu satırlar ve sütunlar, etiketler arasındaki boşluklarla aynı boyutta ayarlanmıştır, bu da etiketleri temsil eden hücrelerin etiketlerin kendisiyle tamamen aynı boyutlarda olduğu anlamına gelir. Tasarımınızı bu boş etiket şablonu kopyalarken ve yapıştırırken dikkatli olmalısınız. 

Aynı anda tüm satırlara ve sütunlara kopyalayıp yapıştırırsanız etiketler arasındaki boşlukları temsil eden satırlar ve sütunlar dahil, belge, yapıştırılmış büyük bir tasarım için hesaba katılmaya çalıştığından, hizalamanın etkilenmesi olasıdır. Bazı durumlarda, tüm ızgara tasarıma uyacak şekilde otomatik olarak yeniden boyutlandırılabilir. Aynı anda tüm satırlara veya sütunlara yapıştırabildiğinizi görebilirsiniz .Veya  her bir hücreye ayrı ayrı kopyalayıp yapıştırmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Excel etiket şablonu oluşturma işlemi word’e oranla daha kolaydır.

Dega Basım Etiket Sanayi

Ürünlerimizden bazıları 2mm veya daha küçük etiketler arasında boşluk bırakmaktadır; Bu öğelerin şablonlarında, sözcüğü yalnızca Word bu boyuttaki satırları ve sütunları oluşturamadığından temsil edecek şekilde satırlar / sütunlar yoktur. Bu şablonlarda, etiketleri temsil eden hücreler, etiketin hem boyutlarını hem de sayfadaki boşlukları oluşturur. Bu şablonlar bir tasarımın bir kerede tüm hücrelere kopyalanıp yapıştırılmasına izin verme eğiliminde olsa da, etiketlerin arasındaki boşlukların manuel olarak hesaplanması gerektiğinden tasarımın hizalanmasını kontrol etmek için özen gösterilmelidir. Yuvarlak etiket şablonu, , Cd etiket şablonu word de aynı mantık işlemektedir. Baskı aralıkları hesaplanarak ve yazılar ortalanarak kullanılması gereken etiket şablonlarıdır.