Profilo YK-5200

0
4216
profilo yk 5200

  Profilo YK 5200 Saat Ayarı yapılabilen yazar kasa teknolojisinin son ürünlerinden bir tanesidir. Fiyatının pahalı olması dolayısıyla çok tercih edilmese de, büyük ve pahalı şirketlerin en çok tercih ettiklerindendir. Profilo yazar kasa diğerlerinin aksine, kartuş ile çalışarak fişleri yazdırmaktadır ve tıpkı bir yazıcı gibi, kartuş dolumunun yapılması gerekmektedir. Kartuşun kuruması engellenmeli, bunun için özen gösterilmelidir. Ayrıca kaliteli kartuş seçilerek, kartuş ömrü de cihaz ömrü de uzatılabilir. Profilo YK 5200 Kartuşu özel olarak da üretilmektedir, fiyatı diğer kartuşlardan pahalıdır fakat hem daha uzun süre gitmektedir, hem de makinaya hasar vermemektedir.

  Profilo YK-5200

  Profilo YK ile birçok işlem kolaylıkla ve hızlı bir şekilde halledilebilir. Örneğin YK 52000 Z Raporu Alma işlemi markası Profilo olan tüm yazar kasalar ile gerçekleştirilebilir. Ayrıca Profilo YK 5200 Aylık Z Raporu özelliği sayesinde, rapor aylık olarak sınırlandırılarak işlem sağlanabilir. Firmanın gelir gider tablosunun daha kolay görülmesini sağlayan bu özellik sayesinde, uzun zamandır şirketler rahat etmişler ve bütün olanı biteni birkaç kağıt ile çözmeyi başarabilmişlerdir. Tek yapılması gereken işlem komutu vermek ve birkaç saniye yazdırılması için beklemektir. Profilo YK 5200 Yazar Kasa Şeridi sayesinde daha çok işlem, yenileme gerekmeden yapılabilmektedir. Yani tekrar tekrar rulo değiştirmeye, kartuş yenilemeye gerek yoktur. Elbetteki buna ihtiyaç duyulacaktır ama bu süreç uzamış olacaktır.

  Profilo YK 8200 Saat Ayarı Nasıl Yapılır?

  Profilo’nun son teknolojilerinin başında gelen saat ayarı yapma özelliği sayesinde, saatlere göre cirolar kontrol edilebilmektedir. Birçok modelinin arasında en çok dikkat çeken yazar kasa modellerinden bir tanesi de 8200’dür. Profilo YK-8200 kullanıcılarının aklında bulunan kıymetli sorulardan bir tanesi de Profilo YK-8200 Saat Ayarı Nasıl Yapılır sorusudur. Profilo YK-8200 Saat Ayarı yapılmaya anahtar tuşuna basılıp Z konumuna gelinerek başlanır. Yazar kasadan Z raporu alındıktan sonra, 1’e basılarak anahtar tuşuna geri dönülür. Ardından 1’e ve PLU tuşuna basılır. Kasa ödeme tuşuna basıldıktan sonra SET konumuna gelinir ve 4 adet 0 tuşlanır. Ardından ÇEK emri verilir ve saat ayarı yapılır. Saat ayarı yapıldıktan sonra KASA AVANS denilir ve işlem tamamlanır.

  Bunun dışında Profilo YK-1000 Saat Ayarına bakıldığında, işlemin yine aynı yolu takip ederek devam ettiğini görmek mümkün olacaktır. Markanın Profilo olması dolayısıyla ana tema aynıdır, belki birkaç tuşta değişiklik sağlanır.

  [Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here