Olivetti Ol 7000

0
3479
olivetti ol 7000

  Olivetti Ol 7000, de bir çeşit yazar kasa modelidir. Diğer yazar kasalara oranla fiyatı sıradandır ve kullanımı rahattır. Hem kasiyeri, hem de iş vereni oldukça rahatlatmaktadır. Bu nedenle çok fazla tercih edilmese de, tercih edildiği her yerde gönül rahatlığı sağlamaktadır. Olivetti Ol 7000’in saymakla bitmeyecek kadar çok özelliği bulunmaktadır. Örneğin bilgisayar ile kolaylıkla bağlantı sağlayabilen bir yazar kasadır. Arka ofisten ürün çağırmayı sağlayarak müşteriyi bekletmeyi engellemektedir. Oldukça gelişmiştir. Çoğu yazar kasa da bulunmayan teknolojiyi kendi bünyesinde toparlamıştır.

  Olivetti Ol 7000 Yazar Kasa

  Örneğin 150.000 adete kadar PLU tutma özelliği vardır ki bu sayı, çoğu cihaz için oldukça fazladır. Harici barkod cihazı bağlanabilme özelliği sayesinde aynı anda birden çok işlemi gerçekleştirmek mümkün olacaktır. Ayrıca müşteri için okutulmuş olan ürünleri bekletip, yeni müşterilere sıra verme şansı sağlamaktadır. Yani diyelim ki bir müşterinin almayı unuttuğu bir ürün var ve geri dönmesi gerekiyor, yazar kasa açık alışverişini kayıt ediyor. Arkasında bulunan kişi alışverişini yapıyor ve unuttuğu ürünü alıp gelen kişi işlemini tekrar okutmaya uğraşarak vakit gelmeden tamamlıyor.

  Olivetti

  Termal rulolu termal yazıcıya sahip olan bu ürün, çift yazıcılıdır. Yazdırdığı kağıtların her satırında 32 karakter bulunmaktadır. Yazma hızı ortalama 50 saniyenin altındadır. İçerisinde bulundurabileceği maksimum kasiyer sayısı 8’dir. 99 adet departmana sahip olan ürünün günlük döküman limiti 6 hanelere kadar müsaittir. Günlük satış toplamı 8 hanedir, kümülatif toplam 12 hanelere varabilir. Fiyat limiti maksimum 6 hanedir ve 12 hanelik bir KDV sayısı da bulunmaktadır.

  Dega Basım Etiket Sanayi

  Tüm bu özelliklerinin yanı sıra, cihaz uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Hafızası oldukça güçlüdür ve kolay kolay bitmemektedir. Yeni nesil yazar kasalara uygundur. Kullanıcı rahatça kullanabildiği gibi, müşteri de oldukça hızlı işlem sağlamaktadır.

  Olivetti OL 7000 Saat Ayarı Nasıl Yapılır?

  Olivetti Ol 7000 de saat ayarına sahip olan yazar kasa cihazlarından bir tanesidir. Ve en çok sorulan sorulardan bir tanesi de saat ayarının nasıl yapıldığına dairdir. Öncelikle o günün, haftanın veya ayın Z raporu çıkarılmalıdır. Daha sonrasında anahtar “Tarih” konumuna getirilmeli ve iki kez “x” tuşuna basılmalıdır. Ekranda saat çıkacaktır ama eğer çıkmazsa, CL tuşlarına ve ardından tekrar x tuşlarına basılmalıdır. Daha sonra saat yazılarak tekrar “X” tuşuna basılır.

  Yani saat ayarı yapmak düşünüldüğünden çok daha kolay bir işlemdir. Saat ayarı yapıldıktan sonra gerekli tüm işler halledilir ve cihaz kapatılarak beklemeye alınır.

  [Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here