Olivetti 4050 Yazar Kasa Rulosu

0
3591
olivetti 4050 yazar kasa rulosu

  Olivetti 4040 Yazar Kasa Rulosu kolayca temin edilebilecek yazar kasa rulolardan bir tanesi ve en kullanışlı olanıdır. Kağıt uzunluğu yalnızca 1 nüshada 40 metre olan ve kolay kolay bitmeyen bu rulolar koli halinde satılmaktadır. Bir kolide 200 adet bulunması dolayısıyla maliyeti ucuzdur ve çok uzun bir süre kullanılması mümkündür.

  Fiyatları diğer rulolara göre oldukça ucuz olan Olivetti 4050 yazar kasa rulolar, internet sitelerinde yer almaktadır. İnternet sitesinden kapıda ödeme, kredi kartı, eft ve havale yolları ile ödeme sağlanarak kapıya kadar getirilir. Kağıt türü nüshalıdır ve hamur rulo kağıttır. Kağıt genişliği 44 mm’dir, makinanın sıkışma yaparak hasar görmemesi için en uygun olanıdır.

  Olivetti 4050 Yazar Kasa Rulosu

  Olivetti 4050 yazar kasa rulolar, yazının uçmazlık özelliği baz alınarak geliştirilmiştir. Yani uygun ortamlarda saklandığı ve herhangi bir hasara maruz kalmadığı sürece, uzun süre üzerine basılmış yazıları uçurmayacaktır. Örneğin müşterilerin aldıkları fişlerin, bir süre saklandıktan sonra silinmeye başlaması yazar kasa ruloların, yazının uçmazlık özelliğini kullanmayarak yapılmasından kaynaklanmaktadır. Bazı fişler kısa süre içerisinde silinmektedir. Bu da iade-değişim süresinin 30 gün olduğu durumlarda, kasiyerlere sıkıntı yaratmaktadır.

  Olivetti 4050 Yazar Kasa Ruloların Özellikleri

  Olivetti 4050 yazar kasa rulolar, koliler halinde satıldıkları için ilk birkaç tanesinin kullanıma konulmasının ardından güzelce saklanmalıdır. Bir kolide 200 tane bulunduğu için, 5 tanesi o an için kullanılsa bile 195 tanesi zarar görmeden saklanmalıdır. Olivetti 4050 yazar kasa rulolar 35 dereceyi geçen sıcaklara dayanıklı değildir. Bu nedenle her zaman 35 derecenin altında bir yerde bulundurulmalıdır. Ayrıca nem oranı yüzde 80’nin altında olan yerlerde nem kaparak, uçmazlık özelliğini kaybedebilir.

  Yazar Kasa Rulosu

  Olivetti 4040 Yazar Kasa Rulosu, Bunun dışında kağıdın erimesi gibi sorunlara da yol açabilir ki bu, yazar kasanın sağlığı için gerçekten önemlidir. Bazen kullanılamaz hale gelmesi dolayısıyla, almak için ödenen paraya yazık olabilir. Ayrıca ışık geçirmeyen bir ortamda saklanması idealdir. Çünkü özellikle yaz aylarında, ozon tabakasından giren ışıklar hiç hoş ışıklar değildir ve yazar kasa rulolara zarar vermektedir. Kağıdın uçmazlık özelliğini kaybetmesinin yanı sıra, rengini değiştirebilir ki bu da hiç hoş bir görüntü olmayacaktır.

  Olivetti 4050 Yazar Kasa

  Olivetti 4040 Yazar Kasa Rulosu, Yüksek kaliteli makineler ile rulolar üzerine baskı yapılması mümkündür. İthal Alman malı Koehler Bobin’den üretilen rulolar, oldukça sağlamdır ve yırtılması, koparılması için ekstra güç uygulamak gerekmektedir. Ayrıca makinalara hiçbir zararı olmayan, ultra ince yapısı ile sıkışmayan, makinanın içerisine tam oturan rulolar işleri kolayca halletmeyi sağlamaktadır.

  [Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here