Etiket Ölçüleri

0
3714
Etiket ölçüleri

  Etiket Ölçüleri, Etiketlerin, evde, ofiste veya etkinliklerde olsun, yaşamın temel unsurlarından biri olduğunu, pek çok kullanımı vardır. 10 yılı aşkın deneyime ve çeşitli şekil, boyut ve malzemeye 400’den fazla etiket içeren bir ürün yelpazesine sahip Dega Basım, güvenebileceğiniz bir markadır. Kapsamlı ürün yelpazemize göz atın; etiketler için sandığınızdan daha fazla kullanım olduğunu keşfedeceksiniz. Ürünler ve fiyatlandırma için etiketler, varlıkları işaretlemek için demirbaş etiketleri, güvenlik etiketleri, organizasyon ve dosyalama için etiketler ve çok daha fazlası var.

  Etiket Ölçüleri

  İstediğiniz tarama mesafesi ve barkodunuzdaki hane sayısı, etiketinizin gerekli boyutunu belirlemede anahtar faktörlerdir. Hangi boyut etiketinin en uygun maliyetli olacağını belirlemek için işlevsellikten ödün vermeden, her iki ölçümün de dikkate alınması gerekir. Barkod  etiket ölçüleri barkodunuzun tarama mesafesi x boyutuna göre belirlenir. Yaygın olarak mil büyüklüğü olarak da adlandırılan x boyutu, barkoddaki en küçük çubuğun boyutudur. Daha büyük bir x boyutu, barkodunuzun daha uzağa taramasına izin verir. Tarama mesafesini artırmak için x boyutunu artırmak için gereklidir.

  Barkod Etiketi Boyutu Nasıl Seçilir?

  Yazdırmayı seçtiğiniz malzeme, tarama mesafesinde de bir fark yaratır. Retro-yansıtıcı malzeme cm. başına daha uzun bir tarama mesafesine sahiptir. Bir malzeme ve x boyutu seçildikten sonra, etiketin ne kadar sessiz bölgeyi taraması gerektiğini hesaplamamız gerekir. Sessiz bölge, bir tarayıcının barkodu okuması için gereken barkodun etrafındaki boşluktur. Temel kural olarak, bir 1B barkod için, x boyutundan 10 kat daha büyük (her kenarda) sessiz bir bölgeyi hedeflemelisiniz. Son adım, barkodunuzda kullanacağınız basamak sayısını belirlemektir. Bu yalındır, daha fazla rakam = daha uzun barkod = daha büyük etiket demektir. Barkodlarda, çizgiler bile rakam olarak sayılır.

  Formülümüze x boyutunu tarama mesafesine bağlı olarak seçilen, hesaplanan sessiz bölgeyi ve hane sayısını takarak, uy gulamanız için uygun etiket boyutunu seçebiliriz. Etiketler aynı boyutta olabilir ve aynı malzemeye basılabilir, ancak farklı sayıda basamak içerir ve bu nedenle farklı tarama mesafeleri vardır. Lazer etiket ölçüleri lazer yazıcınızın marka ve boyutlarına göre ayarlanabilmektedir.

  Dega Basım Etiket Baskılarında Daima Yanınızda

  Dega Basım, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda ve etiket tasarımı ölçüleri, yuvarlak etiket ölçüleri  ve kraft etiket isteklerine de baskı hizmetleri vermektedir. Sitemizde A4 etiket şablonu,  hazır etiket şablonları indir sayfamızdan şablonlara ulaşabilir, tasarımlarınızı baskıya kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerimiz size her konuda destek olmak için varlar. Çekinmeden arayın, etiketleriniz, etiket yazıcıları ya da baskı konularında sizlere yardımcı olalım.

  [Toplam: 2   Ortalama: 1/5]

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here