Baskılı Etiket

Baskılı Etiket, genellikle kağıt ile üretilen tek renk etiket üzerinde farklı baskı teknikleri ile elde edilir. Temel kullanım amacı ürünün barkod, görsel veya logosunun basılmasıdır. Farklı ölçü ve kağıt kaliteleri ile Dega Basım Etiket Sanayi sayesinde 7 farklı renge kadar UV baskı sağlamaktadır. Örneğin, yapışkanlı etiket baskı dijital baskı sayesinde kuşe kağıt üzerinde sağlanmaktadır. Normal kağıda göre daha dayanıklı olan bu ürünler tasarımı ve bilgileri daha iyi yansıtmaktadır. İç mekanda ön taraftan veya dış mekan da ters olarak kullanılabilirler.

Baskılı Etiket

Şeffaf sticker baskı ultraviyole baskı tekniği sayesinde hazırlandıktan sonra mağaza vitrinleri ve araba camı gibi alanlarda kullanılmaktadır. Güneş ışığı ve yağmur gibi etmenlere dayanıklı olması için cama iç cepheden yapıştırılarak kullanılabilir. Bu kullanımın elde edilmesi için etiketin ön kısmında yapışkan yapı yer almaktadır. Daha prestijli ve ilgi çekici bir yapıya sahip olduğu için kumaş etiket baskı işlemi de sıklıkla tercih edilmektedir. Dayanıklı bir yapıya sahip olarak teknolojinin sunduğu imkanlar ile üretilmektedir. Çok geniş desen ve renk aralığı ile üretilerek, hedef kitleye en doğru sunumu gerçekleştirmek için kullanılır.

Etiket Baskı Makinesi Nasıl Kullanılır?

Karton etiket baskı genellikle marketlerde reyon düzenlemesi için kullanılmaktadır. Üzerinden logo ve indirim baskısı için sarı zemin gibi alanlar yer almaktadır. Genellikle reyonlarda ürünlerin fiyat bilgisini paylaşmak için kullanılan bu etiketler, raf etiketi olarak da tasarlanmaktadır. Termal raf etiketi veya kuşe raf etiketi gibi seçenekler sağlamaktadır. Kişiye özel hazırlanması ile istenen şekilde kraft etiket baskı işlemi de yapılabilmektedir. Bilhassa özel günler için hazırlanan bu etiketler farklı modeller sağlarken, organizasyonlar için kullanılan davetiyelerde görülmektedir. Tasarımlarda renk, desen, yazı karakteri ve doku değişiklik sağlayabilir.

Dega Basım Etiket Sanayi

Etiket baskı makinesi profesyonel baskılı etiketlerin hazırlanması için özel bir yapı İle üretilmiştir. Son yıllarda özellikle HD kalitede her türlü malzeme üzerine transfer baskı yapabilen makineler yer almaktadır. Dega Basım Etiket Sanayi firması olarak bu makineleri kullanmamız sayesinde düşük maliyetler ile baskı gerçekleştirebiliyoruz. Etiket basım programı olarak günümüzde birçok farklı profesyonel yazılım yer almaktadır. Lisanslı şekilde kullanılan bu baskı programları sayesinde yüksek görsel kalite elde edilmesi mümkündür. Profesyonel etiket tasarımları için tercih edilen bu programlar ile renk özellikleri daha belirgin ortaya çıkmaktadır. Örneğin, baskılı rulo etiket sayesinde seri üretim ile ürün etiketleri üretilmesi mümkün olmaktadır.